کد خبر: 111046
A
دیده بان ایران:

رئیسی بدون تعارف گفت که "ساز و کارهای نظام اداری سالم از دغدغه های جدی او خواهد بود." بنابراین یکی از راه بر طرف ساختن این دغدغه استفاده از افرادی است که در مرحله نخست «صفر کلیومتر» نباشند و دوم اینکه متعلق به بدنه ای باشند که قرار است آنرا مدیریت کنند. همان روشی که آیت الله خامنه ای برای جبران ناکارآمدی ها در قوه قضائیه از آن استفاده کردند و به دنبال آن ابراهیم رئیسی طی دو سال گذشته توانست کارنامه قابل قبولی را از خودش به نمایش بگذارد.

به گزارش دیده بان ایران؛ انتخابات بحث برانگیز سیزدهم با همه حواشی که به دنبال داشت بالاخره با حضور طبقه جدیدی از علاقه مندان به نظام که با آرای سفید، اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام داشتند برگزار شد و ابراهیم رئیسی توانست با رای 18 میلیونی، لقب سیزدهمین رئیس جمهور انقلاب اسلامی ایران را به خودش اختصاص دهد.

آیت الله خامنه ای در دیدار امروز خود با مسئولان دستگاه قضاء و همچنین سیدابراهیم رئیسی که هم اکنون ریاست قوه قضائیه را هم برعهد دارد با ارائه تحلیلی درباره انتخابات 28 خرداد بیان داشتند: " آراء باطله دلیل جدایی آن افراد از نظام است؟ ابداً، ابداً. عکس قضیه است و این فرد با صندوق رای قهر نکرده و پیداست که به نظام علاقمند است."

ایشان همچنین حرکت آقای رئیسی در دوران تصدی خود در قوه قضائیه را مصداق حرکت جهادی خواندند و با تشکر از آقای رییسی افزودند: حضور در میان مردم از جمله نقاط قوت آقای رئیسی بود که مسئولان بعدی دستگاه قضا نیز باید این کار بسیار خوب و ضروری و پر برکت را ادامه دهند.

 

بسیاری از کارشناسان مسائل سیاسی کشور بر این باورند که یکی از عوامل موفقیت ابراهیم رئیسی در دستگاه قضاء به این دلیل بود که او برخواسته از خانواده قضایی حاکمیت بود و نسبت به اداره امور این قوه از آگاهی کافی برخوردار بود.

مطلب مهمی که باید با در دست گرفتن سکان هدایت دولت سیزدهم ادامه داشته باشد و رئیس دولت سیزدهم با انتخاب افراد آگاه و کاربلد همانطور که در شعارهایش مطرح کرد یک «دولت قوی» را تشکیل دهد.

براساس فرمایش آیت الله خامنه ای، افراد صفر کیلومتر نباید وارد کار وزارت شوند.

این در حالی است که متاسفانه طی روزهای گذشته برخی خبرهای رسیده از اطرافیان اردوگاه منتسب به رئیسی حاکی از این است که افرادی برای برخی وزارتخانه ها معرفی می شوند که نه تنها هیچ سابقه ای در اینگونه امور ندارند بلکه از اداره یک نانوایی ساده هم بر نمی آیند.

بیژن نوباوه، نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم روز گذشته در ارتباط با همین مطلبی که در بالا به آن اشاره شد در صحن علنی مجلس گفت: امروز مهمترین انتخاب برای اداره امور اجرایی کشور، انتخاب هیات دولت و مراتب پایین‌دستی آن است که متاسفانه مشاهده می‌شود بسیاری از افراد فرصت‌طلب که در هر دوره‌ای صرفا به حفظ منافع خود فکر می‌کنند در تلاشند تا با نفوذ به بدنه اجرایی دولت به اهداف ناپاک خود برسند.

وی افزود: رانت‌خواران، فرصت‌طلبان، سودجویان و غیرانقلابیون که تلاش می‌کنند با تغییر رنگ چهره خود در دولت و مسئولیت اجرایی استان‌ها نفوذ کنند بدانند مجلس شورای اسلامی در انتخاب وزیران و رای اعتماد به آنان به کارآمدی، تجربه، مدیریت بالا، پاکدستی و روحیه انقلابی نگاه خواهد کرد و کوچکترین اغماضی در برابر ضعف آنان نخواهد داشت.

اشاره این عضو جبهه پایداری به مباحثی است که اخیراً درباره سهم خواهی برخی افراد در شبکه های اجتماعی مطرح می شود که به نظر می رسد با نزدیک شدن به روز تنفیذ جدی تر هَم خواهد شد.

نماینده ایلام در مجلس یازدهم هم در این بین با ایما و اشارهِ مکتوب در همین رابطه از تریبون مجلس یازدهم گفت: "در گفتمان انقلابی فرصت طلبان جایی نداشته و احکام های ستادهای انتخاباتی به عنوان زخم های جمل ها، نهروان ها و صفین های سیاسی علم نشده و با آنها سهم خواهی نمی شود؛ در این گفتمان قباله های سیاسی را دست نمی گیرند و در برابر امام جامعه نمی ایستند.

اظهارنظری که نشان از آشفتگی برخی از نزدیکان منتخب مردم دارد که این روزها سعی می کنند تا با انتشار لیست های متعدد تحت عنوان «کابینه احتمالی» ورق بازی را به سود خود برگردانند.

اما بسیاری از تحلیلگران مسائل سیاسی کشور بر این باورند که در این شرایط وخیم اقتصادی کشور ابراهیم رئیسی تنها در صورتی می تواند از اعتماد 18 میلیون نفری که به او رای داده اند «سربلند» بیرون بیاید که افرادی از جنس مردم و کاربلد را به عنوان «وزیر» در کابینه اش به خدمت بگیرد.

لازمه تشکیل دولت قوی تنها با تکیه بر افرادی که به زبان، خودشان را متعلق به گفتمان رئیسی و یا مردم می دانند شکل نخواهد گرفت.

رئیسی بدون تعارف گفت که "ساز و کارهای نظام اداری سالم از دغدغه های جدی او خواهد بود." بنابراین یکی از راه بر طرف ساختن این دغدغه استفاده از افرادی است که در مرحله نخست «صفر کلیومتر» نباشند و دوم اینکه متعلق به بدنه ای باشند که قرار است آنرا مدیریت کنند. همان روشی که آیت الله خامنه ای برای جبران ناکارآمدی ها در قوه قضائیه از آن استفاده کردند و به دنبال آن ابراهیم رئیسی طی دو سال گذشته توانست کارنامه قابل قبولی را از خودش به نمایش بگذارد.

منبع: دیده بان ایران

 

 

 

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر