کد خبر: 111365
A

نماینده ولی فقیه در استان فارس مذاکرات 5+1 و امید بستن به این مذاکرات را نامعقول توصیف کرده و گفت: بعد از تغییر ریاست جمهوری در آمریکا مذاکره ادامه یافته اما چیزی تغییر نکرده است. امید بستن به مذاکرات اقدامی نامعقول است. این مذاکرات را باید متوقف کرد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ آیت‌الله لطف‌الله دژکام ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه استان فارس با اشاره به اینکه از وظایف سنتی و دینی این است که برای حل مشکلات مردم زبان خیر و نیک بگذاریم، اظهار داشت: اثرگذاری کلام هم البته مهم است باید این ظرفیت در جامعه ایجاد شود تا زبان خیر گذاشتن جواب بدهد.

وی با بیان اینکه اگر کسی فرصت خیررسانی به مردم دارد باید این فرصت را غنیمت بداند و سخنش را بگوید، گفت: در مقابل سخنانی است که هر چند حق باشد اما ممکن است باری به دوش مردم بیشتر شود، پس نباید آن را به زبان آورد.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه برخی از صحنه‌های سیاسی در کشور پیش می‌آید مانند انتخابات اخیر که تمام شده است، افزود: کشور ما الان فرصت برای جا در زدن ندارد، باید رو به جلو حرکت کرد.

دژکام با بیان اینکه باید فرصت‌ها را غنیمت دانست و با انتقاد از برخی اظهارنظرها و جدال‌های بی‌مورد بیان کرد: مسئولان اگر دلسوز مردم هستند، به این فکر کنند که برای حل مشکلات مردم چکار کنند. به جای ژست گرفتن به فکر حل مشکلات باشند همه می‌دانند مشکل چیست باید راه حل پیدا کرد.

وی با اشاره به دیدار  رئیسی با دیگر نامزدهای ریاست جمهوری عنوان کرد: این یک حرکت تحسین‌برانگیز برای حل مشکلات مردم است. باید از برخی روشنفکربازی‌ها و ژست گرفتن‌ها فاصله گرفت و به حل مشکلات مردم فکر کرد تا در آینده نه چندان دوری نشاط سیاسی مردم افزایش پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس مذاکرات 5+1 و امید بستن به این مذاکرات را نامعقول توصیف کرده و گفت: بعد از تغییر ریاست جمهوری در آمریکا مذاکره ادامه یافته اما چیزی تغییر نکرده است. امید بستن به مذاکرات اقدامی نامعقول است. این مذاکرات را باید متوقف کرد

 

کاری به تحلیل‌های سیاسی نداریم اگر امید و توکل به خدا باشد نتیجه می‌گیریم اما اگر امید به غیر از خدا داشته باشیم نتیجه‌ای به دست نمی‌آید.

امام جمعه شیراز با اشاره به آیاتی از سوره اعراف بیان کرد: خداوند فرموده انسان‌ها بندگانی مثل خودتان است و اینکه ما انتظار داشته باشیم دیگرانی مثل بایدن و ترامپ مشکلات ما را حل کنند بیهوده است چون تا خدا نخواهد هیچ کاری از پیش نمی‌رود و امام هم فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

دژکام با انتقاد از اینکه چندبار باید اعتماد به آمریکا را تجربه کرد، عنوان کرد: سرنوشت کشورهای همسایه را در اعتماد به این کشورها به ویژه آمریکا نمی‌بینید؟ تا کی باید تجربه کرد؟

وی با اشاره به مناسبت‌های هفته و روز زیارتی مخصوص امام رضا(ع) تصریح کرد: اکنون مشکلات کم نیست و نمی‌شود که به آسانی این مشکلات را حل کرد باید از امام رضا(ع) توسل جست تا با عنایت ایشان مشکلات حل شود.

امام جمعه شیراز با اشاره به شهادت آیت‌الله صدوقی گفت: شهید صدوقی ویژگی‌هایی برای امام جمعه مردمی بیان کرده چون روحانیت از بدنه مردم و برای مردم است و از دولت نیست. رئیس جمهور منتخب هم گفته دولت مردمی یعنی فاصله مردم و دولت که ایجاد شده است باید برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه دولت‌ها تاکنون حزبی بودند، افزود: این بار دولت مردمی ذکر شده که باید همه برای تحقق این هدف تلاش و کمک کنند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر