کد خبر: 111609
A
دیده بان ایـــران:

تاکنون ۱۱.۴ درصد از ونزوئلایی‌ها واکسینه شده‌اند این درحالی است که در ایران به طور تقریبی معادل ۵.۵ درصد جمعیت کشور حداقل یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

به گزارش دیده بان ایران؛ خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه نوشت: «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا، سازمان جهانی بهداشت را به کارشکنی در ارسال به موقع واکسن کرونا علی‌رغم دریافت پول آن از قبل متهم کرد.

مادورو با انتقاد شدید از کوواکس( نوآوری جهانی با هدف دسترسی به واکسن‌های کووید-۱۹ به رهبری اتحادیه جهانی واکسن و سازمان جهانی بهداشت) گفت که اگر سازمان جهانی بهداشت واکسن‌های از قبل خریداری شده برای مردم ونزوئلا را تحویل ندهد، دولت ونزوئلا درخواست بازپرداخت وجوهی را خواهد داد که هشت هفته پیش واریز شده است.

وی  گفت: «سازمان جهانی بهداشت پول ونزوئلا را مسدود کرده است. اگر آنها نتوانند پول ما را پس دهند، ما در خرید میلیون‌ها واکسن از منابع دیگر سرمایه گذاری خواهیم کرد تا به جلو حرکت کنیم.»

تاکنون ۱۱.۴ درصد از ونزوئلایی‌ها واکسینه شده‌اند و مقامات بهداشتی این کشورانتظار دارند که ۷۰ درصد مردم تا ماه اکتبر در برابر کرونا واکسینه شوند.

 

به گزارش دیده بان ایران، خبرگزاری فارس در حالی از نگرانی رئیس جمهور ونزوئلا به جهت عدم واکسیناسیون مردم کشورش خبر می دهد که طبق آمارهای رسمی کشور تا امروز دو میلیون و یک هزار و ۱۶۶ نفر دوز دوم واکسن را نیز دریافت کرده‌اند.

با احتساب این تعداد مجموع دوزهای واکسن تزریق شده در کشور به شمار شش میلیون و ۴۷۶ هزار و ۳۲۰ مورد رسید.

همچنین تا امروز به طور تقریبی معادل ۵.۵ درصد جمعیت کشور حداقل یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

 

بر اساس این آمار، تعداد واکسیناسیون انجام شده در ۱۰ کشور اول با بیشترین دوز تزریقی به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز درصد واکسیناسیون کرونا به جمعیت کل است)

۱. چین یک میلیارد و ۱۸۳ میلیون و ۱۷۵ هزار نفر (۵۶.۷ درصد)

۲. هند ۳۵۰ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۴ نفر (۲۰.۷ درصد)

۳. آمریکا ۳۲۹ میلیون و ۹۷۰ هزار و ۵۵۱ نفر (۵۴.۹ درصد)

۴. برزیل ۱۰۴ میلیون و ۸۲ هزار و ۴۸۸ نفر (۳۶.۶ درصد)

۵. بریتانیا ۷۸ میلیون و ۵۳۷ هزار و ۹۰۸ نفر (۶.۶۷ درصد)

۶. آلمان ۷۵ میلیون و ۷۸۱ هزار و ۴۰۴ نفر (۵۵.۷ درصد)

۷. فرانسه ۵۶ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۷۰۴ نفر (۵۳.۲ درصد)

۸. ایتالیا ۵۴ میلیون و ۱۰۰ هزار و ۸۷۲ نفر (۵۷.۲ درصد)

۹. ترکیه ۵۲ میلیون و ۲۹۲ هزار و ۳۳ نفر (۴۳.۰ درصد)

۱۰. مکزیک ۴۶ میلیون و ۴۵۱ هزار و ۷۱۶ نفر (۲۵.۱ درصد) ‌

 

 

منبع: دیده بان ایران

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر