کد خبر: 112038
A

نایب‌رئیس دوم کمیسیون شورا‌های مجلس درباره حضور نمایندگان در دولت سیزدهم تصریح کرد که اگر دولت نیاز داشته باشد نمایندگان با رای خود اجازه رفتن نماینده به آن بخش را می‌دهند.

به گزارش دیده بان ایران؛ سید کاظم دلخوش اباتری نماینده مجلس یازدهم درباره پیگیری‌های مجلس درباره سانحه تصادف خبرنگاران و سربازان، اظهار داشت: کمیسیون قضایی و کمیسیون عمران تیمی تشکیل داده‌اند و در حال بررسی موضوع هستند. هنوز گزارش آن نیامده است اما پیگیری‌ها در حال انجام است. منتظر هستیم تعطیلات مجلس تمام شود تا گزارش نهایی آن یا قرائت و یا به رئیس مجلس تحویل داده شود. 

وی درباره کند بودن روند واکسیناسیون در کشور یادآور شد: هم وزارت بهداشت و هم ستاد اجرایی فرمان امام تولیدات خود را انجام می‌دهند و کمیسیون بهداشت مأموریت پیدا کرده که بررسی کند و کمک‌های لازم را در این حوزه انجام دهد. 

نمیانده صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی درباره اعتصاب کارگران صنعت نفت و دیگر حوزه‌ها و اینکه آیا مجلس به این حوزه ورود پیدا می‌کند؟، بیان داشت: این مربوط به دولت است اما اگر بنا به پیگیری باشد کمیسیون اجتماعی باید آن را پیگیری کند اما در اجرا کار مربوط به دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. 

وی در مورد حضور برخی نمایندگان مجلس در دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند نماینده‌ها فکر ورود به دولت را نکنند، اما دلیل نمی‌شود که اگر جایی دولت نیاز به ورود یک نماینده داشته باشد، آن فرد در دولت حاضر نشود. 

دلخوش اباتری تصریح کرد: همیشه سابقه داشته که اگر مجلس تشخیص دهد که نماینده‌ای را دولت در یک بخشی نیاز دارد و به حضور او رای دهد، آن نماینده می‌تواند به آن بخش برود و کمک کند؛ البته این کار با رای مجلس امکان‌پذیر است. در قانون نیز پیش‌بینی شده که اگر نماینده‌ای فوت کند یا استعفا دهند نماینده شهر همجوار یا رئیس مجلس می‌تواند مسئولیت آن حوزه را به عهده بگیرد./ ایلنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر