کد خبر: 112124
A

ناصر ایمانی: رئیسی هیچ وقت فراجناحی را نگفته و این مسئله فقط در مطبوعات آمده است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ ناصر ایمانی، تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه دولت جدید در بدترین شرایط موجود کشور را از دولت قبلی تحویل خواهد گرفت، اظهار کرد: در ۴۰ سال گذشته این شرایط بی سابقه بوده که دولت کشور را با این شرایط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی تحویل بگیرد و هر تیمی که در دولت جدید سر کار بیاید برای بهبود شرایط به زمان نیاز دارد و جامعه باید مقداری صبر و تحمل کند.

وی در ادامه افزود: آقای رئیسی بیان کرده است که در کابینه خود شایسته سالاری را ملاک قرار می دهد. او هیچ وقت فراجناحی را نگفته و این مسئله فقط در مطبوعات آمده است. البته شایسته سالاری هم کلمه بزرگ و پیچیده ای است و باید معنای آن را فهمید.

این تحلیلگر مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: از دیدگاه من شایستگان کسانی هستند که تخصص، تجربه کافی، قدرت مدیریت خوب و انگیزه برای کار داشته و درد مردم را متوجه شوند و همچنین پاکدست باشند. البته نه فقط خودشان بلکه اجازه ندهند در آن مجموعه ای که هستند فساد رسوخ کرده و رشد کند. البته پیدا کردن این وزرا با این ویژگی ها مقداری سخت است ولی امیدوارم رئیس جمهور منتخب بتواند چنین کابینه ای تشکیل دهد.

ایمانی با اشاره به اینکه در لفظ شایسته سالاری، جناح وجود ندارد، افزود: افراد شایسته ممکن است از هر گرایش فکری باشند یا مستقل بوده و اصلاح طلب و اصولگرا نباشند. مهم این است که ویژگی هایی که پیشتر برشمردم را داشته باشند. البته طیف هایی در گرایش های سیاسی وجود دارند که اعتقادی به مبانی، ساختارها و استراتژی جمهوری اسلامی ندارند و تبعا نباید در دولت حضور داشته باشند. منظور از فراجناحی این افراد نیستند. این افراد می توانند کار سیاسی بکنند ولی نمی توانند در دولت باشند. کسانی باید در دولت حضور داشته باشند که اساس نظام و اهداف و ساختارهای جمهوری اسلامی را قبول داشته باشند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر