کد خبر: 11223
A
پیام معاون رییس جمهور در پی درگذشت آیت الله هاشمی:

رییس سازمان برنامه و بودجه با صدور پیامی، رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را به ملت شریف ایران، مقام معظم رهبری و بیت مکرم آن عالم ربانی تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، متن تسلیت محمدباقر نوبخت به مناسبت درگذشت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی به شرح زیر است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
«انالله و انا الیه راجعون»
امروز ایران اسلامی در سوگ هجرت بزرگ‌مردی عزادار است که عمر پربرکت خود را وقف آرمان، ملت و سرزمین خویش کرد.
درگذشت عالم عالی‌قدر، مبارز نستوه، یار همیشگی حضرت امام و رهبر انقلاب و مرد روزهای سخت انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی موجب اندوه، تاثر و تالم عمیق گشت.
خدمات ارزشمند ایشان به انقلاب اسلامی، به اذعان همگان در تاریخ ایران کم‌نظیر بوده است.
مبارزات دوران قبل از انقلاب نقش موثر در شکل‌گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی، فرماندهی هشت سال دفاع مقدس به نیابت از بنیانگذار انقلاب، فرماندهی دوران سازندگی و حضور در سنگرهای مهم انقلاب از مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری تا ریاست جمهوری و مجمع تشخیص مصلحت نظام، تنها بخشی از کارنامه درخشان آن مرحوم بود و صدالبته که مردم شریف، غیور و فهمیده ایران اسلامی همواره قدردان وی خواهند بود.
به باور ملت ایران، هاشمی هنوز زنده است؛ چراکه اندیشه و تفکر ممتاز ایشان به‌ویژه در انتخاب خط مشی اعتدال و میانه‌روی از یک سو و مرجعیت در مصلحت‌اندیشی و ایجاد وحدت و همدلی در جامعه از سوی دیگر، سرمایه‌ای ارزشمند برای انقلاب بوده و خواهد بود.
اینجانب رحلت حضرت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی را محضر امام عصر(عج)، رهبر معظم انقلاب، مراجع و علمای محترم، ملت بزرگوار ایران اسلامی و به‌ویژه خاندان معزز آن مرحوم صمیمانه تسلیت می‌گویم و علو درجات الهی را برای ایشان از حضرت حق تعالی خواستارم.


 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر