کد خبر: 112471
A

رئیس‌جمهور گفت: اعلام شد به طور متوسط در کشور ۴۸ درصد به پروتکل‌ها عمل می‌کنند که این بسیار پایین است و ما توقع داریم پروتکل‌ها ۸۵ تا ۹۰ درصد اجرایی شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ حجت السلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: دوری‌گزینی از ویروس یعنی اینکه ترددها کمتر شود، از وسایل بهداشتی استفاده و پروتکل‌ها را مراعات کنیم.

رئیس‌جمهور ادامه داد: امروز اعلام شد به طور متوسط در کشور ۴۸ درصد به پروتکل‌ها عمل می‌کنند که این بسیار پایین است و ما توقع داریم پروتکل ۸۵ تا ۹۰ درصد اجرایی شود نه اینکه ۴۸ درصد پروتکل رعایت کنند. رعایت پروتکل‌ها که پایین است ویروس هندی هم که وارد شده است؛ تابستان هم که هست، اجتماعات هم مراعات نشود، پیداست که چگونه خواهد شد.

وی با بیان اینکه یک راه‌حل اصلی فاصله گرفتن در چارچوب پروتکل‌ها از ویروس است، اظهار داشت: رعایت پروتکل‌ها دستور اولی است که همیشه باید به عنوان یک دستور مهم مورد مراقبت قرار دهیم، مورد دوم واکسیناسیون است که ما هرچه بیشتر واکسن بتوانیم وارد کشور کنیم و تزریقات انجام گیرد، بسیار می‌تواند موثر باشد.

روحانی گفت: الحمدالله بیش از ۷ میلیون واکسن تزریق شده است و ۲ میلیون دیگر هم یعنی علاوه بر این ۷ میلیون توزیع شده است که به تدریج تزریق خواهد شد، در این هفته هم ۶ الی ۷ میلیون دز دیگر وارد کشور خواهد شد و در مرداد ماه حدود ۱۰ میلیون دز واکسن خواهیم داشت. 

وی تاکید کرد: این ۱۰ میلیون دز اگر در اختیار باشد، ظرف ۲ هفته واکسیناسیون می‌تواند انجام گیرد و انشاالله وعده‌هایی که به مردم دادیم تا پایان این دولت انجام خواهد شد.

رئیس قوه مجریه گفت: گفته بودیم که واکسیناسیون افراد ۶۵ سال به بالا و آنهایی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند انجام می‌شود که این اتفاق خواهد افتاد، حتی در برخی از استان‌ها ۶۰ سال به بالا هم از واکسن استفاده می‌کنند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر