کد خبر: 112503
A

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: به نظر می رسد دولت آقای رئیسی، چاره ای جز این ندارد که برجام را به یک فرجام برساند.

به گزارش  دیده بان ایران؛ «حسین کنعانی مقدم»، فعال سیاسی اصولگرا، در خصوص روش دیپلماسی رئیس جمهور منتخب اظهار کرد: سیاست های کلان ما خصوصا در بحث دیپلماسی روابط بین الملل تابع نقشه راهی است که مقام معظم رهبری آن را ابلاغ کرده و در سیاست ابلاغی، کاملا این راه مشخص است و مبتنی بر همان ریشه های انقلابی است که امام  راحل آن را بر اساس نه شرقی نه غربی، حمایت از مستضعفین، مقاومت و ایستادگی و عزت و اقتدار و آزادی استقلال معماری و بنیان گذاری کردند.

او افزود: رئیس جمهور آینده هم باید در همین مسیر و ریل گذاری که انجام شده حرکت کند. رئیس جمهور منتخب خواه یا ناخواه ممکن است از تکینیک های مختلفی برای رسیدن به منافع ملی و حقوق ملت استفاده کند و قطعا از خود نمی تواند راهی یا استراتژی جدیدی را تدوین کند و تصمیماتی که نظام در این خصوص گرفته دولت مجری این تصمیمات خواهد بود و وزارت خارجه هم در خط مقدم تحقق این اهداف، خواهد بود.

دبیرکل حزب سبز ادامه داد: قطعا دولت های ما در طول همدیگر هستند و هر دولتی که سرکار بیاید نسبت به تعهدات دولت قبلی متعهد خواهد بود و سعی می کند آن عهدنامه ها و موافقت نامه ها را دنبال کند اما ممکن است در برخی موارد بازنگری هایی انجام شود که بتواند بحث برداشته شدن تحریم ها و راست آزمایی را تضمین کند و این ممکن است در دولت آینده به عنوان یک تاکتیک جدید برای رسیدن به اهداف دنبال شود. ولی به نظر می رسد دولت آقای رئیسی، چاره ای جز این ندارد که برجام را به یک فرجام برساند.


 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر