کد خبر: 112513
A

علی فدوی بیان کرد: قصد داریم پس از بی نیازی کشورمان به واکسن کرونا، واکسن نورا را در اختیار مردم کشورهای مستضعف قرار دهیم.

به گزارش دیده بان ایران؛  سردار دریادار «علی فدوی»، جانشین فرمانده کل سپاه صبح امروز شنبه در آیین افتتاح درمانگاه چندتخصصی مرکز ژنتیک نور دانشگاه بقیه‌الله (عج)، گفت: هر مجموعه و سیستمی دو وجه دارد که شامل قوانین و دستورالعمل‌هاست و جهت دوم که دیده نمی‌شود، روح سیستم است، بنابراین خیلی از فعالیت‌هایی که در سپاه صورت می‌گیرد، موجب تعالی سپاه می‌شود و ماندگار خواهد بود، به‌عنوان مثال بعضی از سیستم‌هایی که آمریکایی‌ها در کشورمان ایجاد کردند، علی‌رغم اینکه بیش از ۴۰ سال است در کشورمان حضور ندارند، ولی سیستمی که درست کردند در کشورمان فعال است و این یعنی همان روح سیستم.

وی افزود: هرچند این مرکز به برکت خون شهدا به‌وجود آمده است، ولی برکت بیشتر زمانی در اینجا تجلی پیدا می‌کند که عموم مردم کشورمان و حتی سایر کشورها بتوانند از امکانات آن بهره ببرند.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید: «همه آسمان‌ها و زمین را مسخر انسان آفریده» و این یعنی علم، دنیای بی انتهایی است که می‌تواند برای انسان‌ها خیر به همراه داشته باشد.

فدوی ادامه داد: سپاه در این زمینه تمام توجه و توان خود را به کار می‌گیرد تا در علم ژنتیک پیشرفت بیشتری داشته باشد، زیرا خیرات بسیار زیادی به دنبال دارد، لذا یکی از توجهات ما باید همین موضوع باشد.

 

وی با اشاره به تولید واکسن بومی «نورا»، اضافه کرد: از سوی دیگر، چون عمق‌بخشی خارجی یکی از مأموریت‌های سپاه است، با تولید واکسن کرونا از سوی دانشگاه بقیه‌الله (عج)، پس از بی‌نیازی کشورمان، این واکسن را در اختیار مردم مستضعف دیگر کشورها خواهیم گذاشت.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار داشت: بیمارستان‌های سپاه در کشور باید زیرمجموعه دانشگاه بقیه‌الله (عج) باشند و این در حالی است که حتی بیمارستان بقیه‌الله (عج) هم زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قرار دارد، این موضوعی است که تحقق آن را دنبال خواهیم کرد./ انا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر