کد خبر: 113106
A

معاون سیاسی حزب موتلفه اسلامی نوشت: حادثه حضور وسیع و گسترده زنان انقلابی در پای صندوق‌های رأی ، یک حادثه اتفاقی نبود. در مراکز استان‌ها و شهرها و حتی روستاها زنان انقلابی به این نتیجه رسیده‌اند که کلید یک جنبش سراسری را برای صیانت از انقلاب اسلامی بزنند لذا با جلسات مذهبی و هیئتی و با اتصال به رهبران سیاسی زنان در شهرهای خرد و کلان زمینه‌های پدیداری جنبش «مبنا» به‌وجود آمد.

به گزارش دیده بان ایران؛ کاظم انبارلویی نوشت: فروردین 1340 آیت‌الله بروجردی از دنیا رفت. مراسم تشییع و خاک‌سپاری و نیز مراسمی که به مناسبت بزرگداشت این مرجع عالیقدر در سراسر کشور برگزار شد، حکایت از پایگاه نیرومند مرجعیت و روحانیت در جامعه آن روز ایران داشت.

اسفند همان سال آیت الله کاشانی، رهبر اصلی ملی شدن صنعت نفت به دیار باقی شتافت، مراسم خاک‌سپاری و بزرگداشت او در سراسر کشور همین حکایت را از جایگاه روحانیت در ایران اسلامی واتاب می‌داد.

سال 1340 یک نقطه عطف در تاریخ مبارزات سیاسی ایران بود، چراکه پس از کودتای 28 مرداد و سرکوب نهضت ملی، شاه یکه‌تاز میدان سیاست بود و او تنها آیت‌الله بروجردی را مانع اجرای سیاست‌های تجاوزکارانه آمریکا در ایران می‌دانست که با وفات او فکر کرد، راه برای تحکیم سلطه آمریکا در ایران و منطقه باز شده است. لذا با طرح فریبکارانه انقلاب سفید وارد فاز اجرایی تسلط همه‌جانبه اجانب بر کشور شد.

اما دو حادثه فروردین و اسفند سال 40 به انقلابیون نشان داد با جمع‌بندی تجربیات شکست انقلاب مشروطیت و جنبش ملی شدن صنعت نفت و نیز جایگاه و پایگاه مرجعیت و روحانیت پایه‌های یک انقلاب مردمی، اصیل و ماندگار را در ایران اسلامی پدید آوردند.

از این نقطه عطف بود که نهضت امام خمینی (ره) شکل گرفت و چون سدی در برابر سلطه اجانب و استبداد داخلی در بستر طبیعی تاریخ ایران به وجود آمد. از آن هنگام تا کنون که نزدیک به 60 سال می‌گذرد، این حقیقت آشکار شده که فهم انقلابیون و ملت ایران در آن دوره تاریخی برای گام نهادن به دوره‌ای از حیات افتخارآفرین ایران اسلامی چقدر صحیح و از چه درجه‌ای از اتقان برخوردار بوده است.

28 خرداد امسال شاهد یک رخداد مهم و تاریخی در پای صندوق‌های رأی بودیم.

آن رخداد عظیم صفوف منظم و فشرده بانوانی بود که با حجاب کامل ساعت‌ها در صف‌های رأی‌گیری ایستادند تا حماسه حضور ملت در صحنه مهم‌ترین رخداد سیاسی مشارکت سیاسی را به تصویر بکشند. این حضور حکایت از ظهور یک جنبش سیاسی برای مقابله با توطئه‌های رنگارنگی بود که آمریکا و دشمنان خبیث جمهوری اسلامی به‌ویژه رژیم صهیونیستی و انگلیس در حوزه زنان در طول انقلاب طراحی و عملیاتی می‌کردند.

زنان چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب یک جامعه هدف برای اجرای توطئه‌های سیاسی و فرهنگی دشمنان اسلام بوده‌اند.

جنایت و خیانت رضاخان در غائله کشف حجاب و هموارکردن ورود فرهنگ منحط غربی به جامعه ما از آن جمله بود.

حادثه حضور وسیع و گسترده زنان انقلابی در پای صندوق‌های رأی ، یک حادثه اتفاقی نبود. در مراکز استان‌ها و شهرها و حتی روستاها زنان انقلابی به این نتیجه رسیده‌اند که کلید یک جنبش سراسری را برای صیانت از انقلاب اسلامی بزنند لذا با جلسات مذهبی و هیئتی و با اتصال به رهبران سیاسی زنان در شهرهای خرد و کلان زمینه‌های پدیداری جنبش «مبنا» به‌وجود آمد.

«مبنا» علامت اختصاری مجمع بانوان نیروهای انقلاب است . این جنبش در نظر دارد همه نیروهای جوان و انقلابی در حوزه زنان را جمع کند و بی‌سروصدا تمامی بانوانی که زیر سقف مهربانی پاسدار حریم مقدس خانواده هستند را دربرگیرد.

زمینه‌های ظهور این جنبش در تهران، اصفهان و برخی شهرهای ایران دیده می‌شود و خود را در اجتماعات بزرگ زنانه نشان داده است.

امروز در اغلب شهرهای بزرگ ایران حوزه علمیه زنان زیرنظر مدیریت حوزه علمیه قم شکل گرفته است. زنان بزرگی در این حوزه‌ها تربیت شده‌اند که به لحاظ علمی مرتبتی از اجتهاد را دارند یا قریب به اجتهاد هستند. این حوزه‌ها با دانشگاه‌ها ارتباط وثیقی دارند.

امروز ما شاهد ظهور دانشمندان زن در حوزه علوم انسانی و اسلامی در دانشگاه‌ها هستیم. این زنان صلاحیت‌های علمی خود را در رشته‌های طب، جامعه‌شناسی ، روان شناسی ، علوم سیاسی، فلسفه علوم تربیتی و... نشان داده‌اند.

از پیوند مبارک حوزه‌های علمیه زنان و دانشمندان و تحصیل‌کردگان دانشگاه‌ها در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جنبش «مبنا» قوام می‌گیرد و به استحکام می‌رسد . این جنبش همانند سدی در برابر توطئه‌های اجانب در حوزه زنان درخواهد آمد. دشمن با راه‌اندازی جنبش فمینیسم و ان‌جی‌اوهای ساختگی برخی افرادی که سر در آخور BBC و رادیو فردا و دیگر رسانه‌های اهریمنی اسکتبار جهانی دارند، قصد داشت جلوی ظهور جنبش «مبنا» که قبل و بعد از انقلاب جزء نیمه دوم تن انقلاب است را بگیرد اما در این هدف خود به شکست کامل رسید. نتایج انتخابات 1400 یک پرده‌برداری از این شکست بود.

منبع: فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر