کد خبر: 113142
A

وزیر بهداشت از میزان رعایت پروتکل‌ها انتقاد کرد و گفت: متأسفانه رعایت پروتکل‌ها به حداقل رسیده و رستوران‌ها در شهرهای تعطیل باز هستند و ترددها همان حالت را دارد و جاده‌ها بازند.

به گزارش دیده بان ایران؛ سعید نمکی وزیر بهداشت صبح یکشنبه در حاشیه گفتگوی رئیس مؤسسه فینلای کوبا با وزیر بهداشت پیرامون روند پیشرفت پروژه مشترک ساخت واکسن، بیان کرد: بعد از مدت‌ها و توقف ورود واکسن، روند واردات واکسن به شرایط خوبی رسیده و می‌توانیم برنامه واکسیناسیون را سریع‌تر پیش ببریم.

وی با تاکید مجدد بر این موضوع که وزارت بهداشت مسئولیت ندارد واکسن وارد کند و هیچ کجای دنیا هم اینگونه نیست، گفت: وزارت بهداشت فقط کار مدیریتی انجام می‌دهد، اما به دلیل فشار کار که روی دوش وزارت بود به ناچار در بحث واردات واکسن وارد شدیم.

وعده وزیر بهداشت برای تزریق واکسن

نمکی با اشاره به اقدامات گسترده‌ای که برای تأمین واکسن انجام شده است، ادامه داد: در موضوع تولید واکسن، راه بیست‌ساله را یک‌ساله رفته‌ایم و باید سختی‌های پیش رو در دسترسی به واکسن ایرانی را تحمل کنیم تا شرایط بهتر شود.

وزیر بهداشت با عنوان این مطلب که از این به بعد هفته‌ای ۲۰۰ هزار دوز واکسن کووایران برکت تحویل می‌گیریم، افزود: واکسن پاستور هم به زودی می‌آید و قرار است هر ماه ۲ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک تولید داخل تحویل بگیریم.

نمکی با اشاره به روند واکسن‌های وارداتی توضیح داد: قول داده بودیم افراد بالای ۶۰ سال، بیماران خاص و… را واکسینه می‌کنیم که این کار در حال انجام است. افراد ۵۰ سال به بالا در استان‌های جنوبی و در برخی استان‌ها نیز افراد ۴۸ تا ۵۰ سال و ۵۸ تا ۶۰ سال هم واکسینه می‌شوند.

وی ادامه داد: عشایر کوچ‌رو ۱۸ سال به بالا نیز واکسینه می‌شوند. ضمن اینکه افراد پرخطر دیگری مثل رانندگان ناوان حمل و نقل عمومی، معلمان، اساتید دانشگاه‌ها و سایر گروه‌های پرخطر دیگر نیز واکسینه می‌شوند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: اعلام گروه‌های سنی جدید دلیل نمی‌شود افرادی که جا مانده‌اند واکسن نگیرند، هموطنانی که پیامک دریافت کرده‌اند و شامل گروه‌های هدف بوده اند، حتماً واکسن می‌گیرند.

نمکی گفت: مردم منتظر ثبت‌نام‌های جدید باشند.

به خودتان و کادر درمان رحم کنید

وزیر بهداشت در ادامه به پیک پنجم کرونا اشاره کرد و افزود: خیز جدید را پیش‌بینی می‌کردیم که ویروس دلتا از جنوب و جنوب شرق کشور ما را تهدید کند.

نمکی با عنوان این مطلب که میزان رعایت پروتکل‌ها به شدت نزول کرده است، گفت: متأسفانه رعایت پروتکل‌ها به حداقل رسیده و رستوران‌ها در شهرهای تعطیل باز هستند و ترددها همان حالت را دارد و جاده‌ها باز هستند.

وی افزود: از هموطنان درخواست می‌کنم به خودتان و کادر درمان رحم کنید که در این دوران تحت فشار سنگین خدمت به بیماران قرار داشته‌اند و فرصت استراحت پیدا نکرده‌اند.
 

منبع: مهر

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر