کد خبر: 113163
A

دبیر ستاد مرکزی اربعین در پاسخ به این سؤال که ایران محل تردد زائران سایر کشورها به سمت عراق است، در صورت صدور مجوز حضور زائران ایرانی در اربعین، آیا اجازه تردد زائران سایر کشورها از ایران به سمت عراق صادر خواهد شد؟ گفت: این مسئله بستگی به تصمیمات ستاد ملی کرونا در ایران و تصمیم دولت عراق دارد.

به گزارش دیده بان ایران؛ احمد محمدی‌فر، دبیر ستاد مرکزی اربعین، در پاسخ به این سؤال که آیا از فرصت یک ساله عدم حضور ایرانی‌ها در اربعین برای تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز این مراسم استفاده کرده‌اید؟ گفت: در تمام طول سال ۹۸ تا ۹۹ و از ۹۹ تا امروز تلاش کردیم زیرساخت‌ها را تکمیل و نواقص را مرتفع کنیم و تقریباً می‌توان گفت زیرساخت‌های مربوط به پیاده‌روی در ایران تکمیل شده است و به جز لکه‌های کوچکی که بودجه‌های زیادی را نیاز دارد مثل چهار بانده کردن اتوبان‌ها که باقی مانده، دیگر زیرساخت‌های اربعین تکمیل شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که ایران محل تردد زائران سایر کشورها به سمت عراق است، در صورت صدور مجوز حضور زائران ایرانی در اربعین، آیا اجازه تردد زائران سایر کشورها از ایران به سمت عراق صادر خواهد شد؟ گفت: این مسئله بستگی به تصمیمات ستاد ملی کرونا در ایران و تصمیم دولت عراق دارد. در این زمینه امید داریم؛ اما واقعاً نمی‌توانم بگویم دو نهاد تصمیم گیرنده دولت عراق و ستاد ملی کرونا چه تصمیمی را نهایی خواهند کرد اما عراق و ایران هر دو نگاه مثبت دارند./ ایکنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر