کد خبر: 114163
A

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به پایان بررسی های طرح ممنوعیت خروج مسئولان از کشور درباره اینکه آیا مسئولان دولت دوازدهم نیز مشمول این قانون خواهند شد؟ تاکید کرد: قطعا مشمول می شوند.

به گزارش دیده بان ایران؛ حجت الاسلام حسن نوروزی در خصوص آخرین وضعیت طرح ممنوعیت خروج مسئولان از کشور در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کار بررسی این طرح به زودی در جلسات آینده کمیسیون به اتمام خواهد رسید، گفت: به هر شکل این طرح برای مسئولان و مدیران کشور مسئولیت سازی می‌کند، نظام ما نظامی است که در معرض خطرهای مختلفی می باشد، کشور ما هم از کشورهایی است که فساد اداری در آن در حد بالایی وجود دارد، پس باید در پی کاهش آن باشیم، اگر شخصی به دلیل خطا کردن مورد مواخذه قرار بگیرد افراد بعدی مراقب خواهند بود که مرتکب خطا نشوند، بر همین اساس معتقدیم این کار باید انجام شود تا نسبت به بیت المال مسئولیت سازی کنیم.

وی درباره اینکه آیا مسئولان دولت دوازدهم نیز مشمول این قانون خواهند شد؟ تاکید کرد: قطعا مشمول می شوند.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در پاسخ به اینکه آیا هدف این طرح با اصل برائت منافاتی دارد یا خیر، تاکید کرد: اصل برائت مربوط به امور شخصی می‌باشد نه در خصوص جایگاه های دولتی و حکومتی و افرادی که در این جایگاه ها صاحب منصب هستند و بودند و چندین سال اموال بیت المال، اسرار نظام و مملکت در اختیارشان قرار داشته است.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر