کد خبر: 114483
A

کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو در روزهای افزایش تعداد بیماران و کشته شدگان کرونا ادعا کرده «منعی برای واردات واکسن آسترازنکا، مادرنا و فایزر وجود ندارد غیر از تولیدی آمریکا و بریتانیا نیست.» کاربران شبکه های اجتماعی طرح این ادعا را "تمسخر" کسانی دانسته اند که بحث واردات واکسن را مطرح می کنند.

 به گزارش سایت دیده بان ایران؛ کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو در روزهای افزایش تعداد بیماران و کشته شدگان کرونا  ادعا کرده «منعی برای واردات واکسن آسترازنکا، مادرنا و فایزر وجود ندارد غیر از تولیدی آمریکا و بریتانیا نیست.» کاربران شبکه های اجتماعی طرح  این ادعا را "ریشخند" کسانی دانسته اند که بحث واردات واکسن را مطرح می کنند. 

جهانپور در این توئیت نوشت: منعی برای واردات انواع واکسن کرونا مورد تایید WHO (سازمان جهانی بهداشت) یا سازمان غذا و دارو از جمله آسترازنکا، مادرنا و فایزر و ... (غیر از تولیدی آمریکا و بریتانیا) وجود نداشته و ندارد.

وی افزود: در مورد آسترازنکا این امر محقق شده و در مورد سایر واکسن ها نیز کماکان تلاش برای خرید از منابع مورد تایید ادامه دارد.

ادعای جهانپور در حالی مطرح شده که واکسن فایزر، مدرنا و جانسون اند جانسون متعلق به شرکت های ثبت شده در ایالات متحده هستند و اساساً طرح چنین موضوعی در پیک پنجم کرونا چیزی جز فریب افکار عمومی و تمسخر منتقدان نیست.

 

1114472_543

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر