کد خبر: 114687
A

نماینده مردم کاشمر در مجلس خواستار رسیدگی به موضوع شفافیت آراء در صحن علنی مجلس شد تا از ایجاد تعارض منافع و آسیب مردم جلوگیری شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ محمدجواد نیک بین در جلسه صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به هیأت رئیسه مجلس گفت: وقتی هیأت رئیسه و رئیس مجلس اولویت‌های مورد نیاز کشور را رعایت نکنند، صحن مجلس به هم می‌ریزد. شفافیت آراء یکی از مسائلی است که نمایندگان در آستانه ورود به مجلس به مردم قول آن را دادند.

وی افزود: اگر شفافیت آراء تصویب شده بود امروز به جای سروصداها همه براساس منطق صحبت می‌کردند. ما باید توجه داشته باشیم که مساله تعارض منافع بسیار جدی است و با تصویب شفافیت از آسیب به منافع مردم جلوگیری می شود. خیلی از حرف‌هایی که رسانه‌ها مطرح می‌کنند یا توسط خودی‌ها و بی‌خودی‌ها مطرح می‌شود به خاطر عدم طرح شفافیت آراء است.

نیک‌بین ادامه داد: ابتدای کار مجلس موضوع کلیات شفافیت آراء رأی آورد اما چندین ماه است که در کمیسیون تخصصی معطل مانده است لذا امیدوارم هر چه سریعتر این موضوع در دستور کار مجلس قرار گیرد؛ اگر این موضوع قبل از انتخاب وزرا صورت می‌گرفت خیلی بهتر بود./ ایلنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر