کد خبر: 11546
A

ارتش عراق اعلام کرد با آزادی سه محله دیگر در شرق موصل توانسته دومین پل ارتباطی میان شرق و غرب این شهر را به کنترل خود درآورد. این در حالی است که خبر می‌رسد داعش سه پل باقی مانده شهر را منفجر کرده است.

به نقل از شبکه سومریه عراق، ارتش عراق بامداد امروز (جمعه) توانست خود را به دومین پل احداث شده بر روی رود دجله که دو نیمه شرقی و غربی این شهر را به هم مرتبط می‌سازد، برساند و با این کار می‌توان گفت که ارتش بر بیش از 85 درصد از شرق موصل سیطره یافته است.

عبدالامیر یارالله، فرمانده عملیات آزادسازی موصل در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد که نیروهای دولتی عراق توانسته‌اند در 24 ساعت گذشته دستکم 113 عضو داعش را در شرق موصل از پای درآوردند و سه منطقه جدید را آزاد کردند.

او گفت: این پیروزی با مشارکت تمامی نیروهای حاضر در عملیات موصل و با پشتیبانی هوایی ارتش عراق و ائتلاف بین‌المللی به دست آمده و چندین خودروی بمب‌گذاری شده داعش نیز منهدم شده است.

در همین حال با پیشروی نیروهای عراقی در سمت شرق موصل و تسلط آنان بر دومین پل از پنج پل موجود بر رود دجله، تروریست‌های داعش امروز سه پل باقی مانده را نیز منهدم کردند تا به طور کامل ارتباط میان شرق و غرب موصل قطع شود.

گرچه پیشتر این پل‌ها از سوی ائتلاف تحت امر آمریکا بمباران شده بودند اما آسیب دیدگی برخی از آنها به قدری نبود که تردد محدود از این پل‌ها را با مشکل مواجه کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر