کد خبر: 11566
A
مجید انصاری:

معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: سانسور و تهاجم رسانه‌ای خللی در محبت مردم نسبت به آیت‌الله هاشمی ایجاد نکرد.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران؛حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری عصر امروز در مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی در مسجد جامع رفسنجان با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی کسی است که قهرمانانه علاوه بر داشتن روح فرماندهی جنگی به فکر فرماندهی دیپلماسی نیز بود، اظهارکرد: هر مسئولیتی که امام و رهبری به او می‌سپردند مطمئن بودند به‌درستی انجام می‌شود. آیت‌الله هاشمی به هر جایگاهی اعتبار مضاعف می‌بخشید. سیل مشکلات به او می‌رسید اما آرام بود.

وی ادامه داد: زمان انتخابات 94 ملت را قوت قلب داد، مردم را راهنمایی کرد، مردم را به وحدت فراخواند تا به پای صندوق‌ها بیایند و ایران گلستان شد. او دیگران را دلداری می‌داد که خداوند با صابران است. آیت‌الله هاشمی از سد تخریب رسانه‌ای گذشته و دل‌ها را تسخیر کرده بود. او در دل‌ها محبوبیت داشت لذا دیوار تحریم رسانه و سانسور رسانه‌ای و تهاجم رسانه‌ای هیچ‌گونه خللی در محبت مردم نسبت به او ایجاد نکرد.

معاون حقوقی رئیس جمهوری در ادامه متذکر شد: ما موظف‌ایم برای حفظ انقلاب، راه هاشمی را برویم و دفاع از حقوق مردم و جمهوریت نظام و پیروی از ولی‌فقیه به عنوان مدار وحدت در کشور و تلاش برای ساختن ایرانی و رفع مشکلات مردم وظیفه امروز ماست. حضور گسترده قشرهای مختلف مردم در آیین تشییع پیکر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و آیین‌های بزرگداشت وی در سراسر کشور امروز نشانه زنده بودن نهضت در قالب این مجلس و حضور مردم به نمایش گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی جنگ را رهبری کرد، گفت: او فرمانده شهیدان سرزمین‌مان بود و امروز در بهشت نیز فرمانده شهیدان است. روز 19 دی‌ماه جاری صحیفه نورانی مردی از اولیاء الهی در سرزمین ایران به صورت ناگهانی و بهت‌آور بسته شد و به فاصله چند لحظه از بسته شدن این پرونده پرافتخار و انتشار این خبر ناگوار صحیفه بلند و عمیقی روی ملت و تاریخ ایران گشوده شد و آن صحیفه زندگی مردی است که بیش از 60 سال حضور در همه عرصه‌ها نقش‌آفرینی کرد و در هر یک از آنها افتخاری بزرگ برای انسان‌های بلند همت است.

معاون حقوقی رئیس جمهوری همچنین با بیان اینکه اگر در مجالس آن مرد بزرگ تاریخ‌ساز گوشه‌هایی از زوایای زندگی او گفته می‌شود بیش از تجلیل از او، تجلیل از یک ملت و یک تاریخ و انقلاب است و بیان نقشه راه آینده نظام و کشور است، افزود: روزی در سال 1327 مرحوم میرزا علی هاشمی فرزند نوجوان خود اکبر را از بهرمان(از توابع شهرستان رفسنجان) روانه قم کرد نه او و نه مردم بهرمان و نه رفسنجان نمی‌دانستند که سرچشمه رود خروشانی شده‌اند که در آینده در بستر تاریخ قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: خداوند در قرآن مسئله برگزیدن را مطرح می‌کند مردانی را خود بر می‌گزیند و زمینه رشد آنان را فراهم می‌کند تا برای دین و هدایت بندگان او و برای خدمت بندگانش ایفای نقش کنند این برگزیدن مختص انبیاء نیست بلکه در گذر تاریخ مردانی از سوی خداوند کنار انبیاء و اولیا قرار می‌گیرند. مصداق این گفتار در تاریخ معاصر ما امام راحل بزرگوار بود که از سوی خداوند برگزیده شد و در مسیر تاریخ مردم ایران و اسلام قرار داد.

معاون حقوقی رئیس جمهوری افزود: به فرموده رهبری امام راحل معصوم نبود اما تا مرزهای عصمت پیش رفته و اگر قرار باشد بعد از ائمه اطهار (ع) یک انسان کامل بعد از پیامبر پیدا کنیم امام بود. امام قله‌ای سر به فلک کشیده و یک نهضت الهی بود و کنار این قله رفیع برآمدن قله‌های دیگری لازم بود تا نخلستان انقلاب پر و بار بیشتری بگیرد که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یکی از این قله‌ها بود. هاشمی جوانی خوش استعداد، باهوش، باایمان و از خاندان اصیل کنار امام و رهبری بود که از آن روز تا ثانیه‌های پایانی عمر امام همراه و همدم ایشان بود و به مثابه عضوی از خانواده امام به شمار می رفت.

وی خاطرنشان کرد: امام به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آن نگاهی را داشت که به مصطفی و سید احمد داشت. او برای دیدار امام راحل در بغداد به صورت مخفیانه وارد عراق شد تا امام را ملاقات کند. امام بی‌جهت به کسی اعتماد نمی‌کرد، لذا هاشمی از ناحیه امام مورد اعتماد و مورد ارجاع امور قرار گرفته بود. آن زمان که انجمن‌های اسلامی در اروپا نیاز به هدایت و حمایت داشتند، سفیر هدایت شد و آنگاه که قرار است در ایران شعله‌های انقلاب شعله‌ور شود مرد خط مقدم ایران از دیار رفسنحان به نام هاشمی سینه سپر می‌کند. هاشمی مردی نبود که با این شکنجه‌ها از میدان به برود و در زندان اسطوره مقاومت شد و بلافاصله بعد از آزادی به کام انقلابیون بر می‌گردد. درود بر همسر صبور این مرد آن روزهای سخت که هاشمی در زندان اوین بود و این زن مبارز با بچه‌های خود برای دیدار پدر راهی زندان اوین می‌شد.

معاون حقوقی رئیس جمهوری با اشاره به اینکه هاشمی نویسنده‌ای چیره دست بود و کتاب امیرکبیر را نوشت، افزود: وقتی ترجمه کتاب سرگذشت فلسطین را منتشر کرد موجی از حرکت در نسل جوان و علمای حوزه راه انداخت و آنگاه که احساس کرد باید مجله‌ای نو از حوزه پخش شود مجله مکتب تشیع را با همراهی شهید دکتر باهنر منتشر کرد.  آیت‌الله هاشمی نویسنده‌ای چیره دست و خطیبی معجزه‌گر بود. خطبه‌های شکوهمند نماز جمعه ایشان در دل و جان انسان‌ها می‌نشست و لشکریان را قوت قلب می‌داد. این هاشمی بود که بعد از پیروزی انقلاب برای تشکیل شورای انقلاب برای فرونشاندن توطئه دشمنان از سوی امام مأموریت می‌یابد و بعد از استقرار نظام که قرار است قوه‌مقننه را برای آینده کشور ریل‌گذاری کند. ایشان بنیان قوه مستحکم مقننه را بنا کرد که امروز مجلس هرچه دارد از هاشمی رفسنجانی دارد.

انصاری خاطرنشان کرد: در جنگ تحمیلی هاشمی یک فرمانده توانا بود از سرداران بزرگ نظام(محسن رضایی، شمخانی و ...) بپرسید ببینید نظرات دفاعی، طرح‌های عملیاتی و دقت‌های نظامی و رزمی که این مرد داشت همه را شگفت‌زده می‌کرد. او جنگ را رهبری کرد. او فرمانده شهیدان است و امروز نیز در بهشت نیز فرمانده شهیدان است. آن روزی که قرار است این گره کور(جنگ 8 ساله )گشوده شود آن‌که گام در میدان می‌گذارد هاشمی است و مسیر را هموار می‌سازد.

وی با بیان اینکه شخصیت هاشمی بعد از رحلت امام آن‌گونه بود که بر احساسات غلبه کرد، گفت: ایشان اعضای خبرگان را احضار و کمتر از هر زمان با تدبیر او و فداکاری حاج احمد مسیر رهبری آینده را فراهم کردند و تلاطم‌ها و پیشگویی‌های دشمنان نقش بر آب شد. آن روز که هاشمی در مسند ریاست‌جمهوری قرار گرفت، کشوری ویران، خوزستانی با خاک یکسان شده، زیربناهای ویران، پالایشگاه‌های ویران، میلیون‌ها نفر آواره جنگ در اقصی نقاط کشور داشتیم و این مرد با همت مردانه بزرگتر از امیرکبیر پا به میدان گذاشت.

وی گفت: مرحوم امیرکبیر فرصت چند ساله بیشتر نداشت اما هاشمی در 37 سال بعد از انقلاب در هر عرصه‌ای وارد شد امیرکبیر بود چه در جنگ و چه در ریاست‌جمهوری موجی از سازندگی در کشور راه انداخت و در کشور امید آفرید.یک عده تنگ‌نظر گفتند هاشمی کشور را 40 میلیارد دلار به خارج مقروض کرده یا چرا به جای سدسازی، پنیر وارد نمی‌کند اما هاشمی می‌دانست چه بذری را می‌افشاند. سال 94 با تکیه بر یار و همسنگرش روحانی زیرساخت‌های کشور و کشاورزی کشور را به خودکفایی رساند و امروز کشور مازاد گندم و کشاورزی دارد.

انصاری جمعیت تشییع کننده پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی را بعد از رحلت امام(ره) بی‌نظیر دانست و افزود: هاشمی پشتوانه دولت تدبیر و امید بود و مردم با حمایت خود از دولت و رئیس‌جمهوری، خلاء وجود ایشان را جبران می‌کنند.

این مراسم خانواده آیت‌الله هاشمی، مجید انصاری، معاون‌کل سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری، استاندار کرمان و جمعی از مسئولان و قشرهای مختلف مردم در مسجد جامع رفسنجان برگزار شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر