کد خبر: 115678
A
نماینده مجلس خبر داد:

پاک مهر گفت: هماهنگی های لازم در دولت بین وزارت امور خارجه، وزارت بهداشت و سازمان هلال احمر برای واردات واکسن فایزر آلمان در دست انجام قرار دارد که البته بودجه لازم از سوی وزارت بهداشت تامین می شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ سید محمد پاک مهر با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر بازگشایی مدارس در سال تحصیلی پیش رو اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا کشور را درشرایط خاصی قرار داده است و پیک پنجم کرونا تمام گروه های سنی حتی اطفال و سنین دانش آموزان را درگیر کرده است.

وی افزود: با توجه به اینکه ویروس کرونا به رغم سویه های متفاوت، رفتارهای متعدد و غیر قابل پیش بینی از خود نشان داده است در نتیجه روش درمان قطعی نیز کشف نشده و ساخت واکسن ویژه سنین دانش آموزان یعنی زیر 18 سال نیز در دست مطالعه و ساخت قرار دارد. 

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیش بینی ما این است که بازگشایی مدارس در این مقطع زمانی قابل قبول نیست.

پاک مهر خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم واکسیناسیون فرهنگیان، کادر آموزش و والدین را تا اول مهر به طور کامل انجام دهیم، در آن زمان نگرانی از بازگشایی مدارش کاهش می یابد.

وی بیان داشت: در راستای نگرانی های موجود مجلس جلساتی را با مسئولان امر برگزار خواهد کرد تا هنگام بازگشایی مدارس اطمینان خاطر داشته باشیم.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و راز و جرگلان از واردات هفته ای 5 میلیون دوز واکسن کرونا به کشور خبر داد و گفت: واکسن سینوفارم و برکت به فراوانی در کشور یافت می شود. ما در زمینه واکسن با کمبود مواجه نیستیم. حتی هنگام واردات  واکسن آسترازینکا و اسپوتنیک هر دو دوز با هم وارد شده است. لذا جای نگرانی بابت تزریق سر موعد واکسن دوز دوم وجود ندارد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات انجام شده با آلمان برای واردات واکسن فایزر تولید این کشور گفت: هماهنگی های لازم در دولت بین وزارت امور خارجه، وزارت بهداشت و سازمان هلال احمر برای واردات این نوع واکسن در دست انجام قرار دارد که البته بودجه لازم از سوی وزارت بهداشت تامین می شود.

 

منبع: خبر فوری

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر