کد خبر: 115931
A

نماینده همدان در مجلس گفت: اگر بتوانیم بخش تعاون را در اقتصاد کشور احیا کنیم که البته نگاه وزرای اقتصاد و کار هم همین است کار بزرگی کرده‌ایم؛ باید تلاش کنیم نقدینگی را جمع کرده و به سمت تولید و اشتغال هدایت کنیم.

به گزارش دیده بان ایران، حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی نماینده همدان در مجلس درباره حمایت از بخش‌های مختلف تولیدی و تعاونی اظهار داشت: در دیدار با وزیر جدید تعاون کار و رفاه اجتماعی تأکید کردم که طبق قانون اساسی باید بخش‌های زیادی از اقتصاد کشور تعاونی باشد، در حالی که در شرایط فعلی این موضوع حذف شده و نقشی از آن مشاهده نمی‌کنیم.

نماینده همدان در مجلس گفت: اگر بتوانیم بخش تعاون را در اقتصاد کشور احیا کنیم که البته نگاه وزرای اقتصاد و کار هم همین است کار بزرگی کرده‌ایم؛ باید تلاش کنیم نقدینگی را جمع کرده و به سمت تولید و اشتغال هدایت کنیم. 

فلاحی افزود: اشتغال یکی از دغدغه‌های جدی کشور است این در حالی است که ظرفیت اشتغال دستگاه‌های دولتی بسیار پایین است از همین رو در بخش خصوصی باید زمینه اشتغال فراهم شود اگر چه برای تحقق این موضوع باید از کارآفرینان حمایت‌های لازم صورت گیرد.

وی گفت: گسترش بانک‌ها و رویش قارچی و هر روزه یک شعبه جدید و عدم نظارت و شفافیت و تحت رصد بودن آنها مشکلات زیادی را ایجاد کرده است در حالی که باید سرمایه‌های بانک‌ها به سمت تولید و اشتغال هدایت شود و قوانین پولی و بانکی دقیقا اجرا شود؛ همچنین باید مانع از فرار مالیاتی و عدم حسابرسی و جولان برخی افراد سیاسی و اقتصادی در حیات‌خلوت بانک‌ها در قالب شرکت‌های سرمایه‌گذاری شویم تا منابع بیشتری آزاد شود. / فارس

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر