کد خبر: 116379
A

محسن مجتهد شبستری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: سعید جلیلی چون عضو مجمع است با مسائل آشنایی دارد. احتمال دبیری او خیلی منطقی‌تر به‌نظر می‌رسد. به‌نظر من جلیلی به‌خاطر اینکه به مسائل اشراف دارد و سال‌ها در مجمع بوده، برای دبیری مناسب‌تر است. - بعید به‌نظر می‌رسد آقای آملی لاریجانی از مجمع تشخیص مصلحت نظام بیرون بیاید، زیرا لاریجانی برای استعفا از شورای نگهبان علتی داشت، ولی چنین علت و انگیزه‌ای برای استعفا از مجمع وجود ندارد.

 به گزارش سایت دیده بان ایران؛ محسن مجتهد شبستری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام داده است که بخش‌های مهم این مصاحبه در ادامه ازنظر شما می‌گذرد.

احتمال دبیری جلیلی خیلی منطقی‌تر به‌نظر می‌رسد/ بعید است لاریجانی از مجمع بیرون بیاید

- برای دبیری مجمع یک‌سری گزینه‌هایی مطرح شده و گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که این گمانه‌زنی‌ها در بیرون از فضای مجمع است و در داخل نیست، به‌طوری‌که در جلسات فعلی مجمع هیچ بحثی پیش نیامده که دبیر چه‌کسی خواهد بود.

- آقای محمدباقر ذوالقدر در مجمع تشخیص مصلحت نظام سابقه‌ای نداشته و سابقه‌‌اش نظامی است و آدم موجه و شخصیت محترمی است، ولی اطلاعی ندارم که منصوب می‌شود یا خیر.

- سعید جلیلی چون عضو مجمع است با مسائل آشنایی دارد. احتمال دبیری او خیلی منطقی‌تر به‌نظر می‌رسد. به‌نظر من جلیلی به‌خاطر اینکه به مسائل اشراف دارد و سال‌ها در مجمع بوده، برای دبیری مناسب‌تر است.

- بعید به‌نظر می‌رسد آقای آملی لاریجانی از مجمع تشخیص مصلحت نظام بیرون بیاید، زیرا لاریجانی برای استعفا از شورای نگهبان علتی داشت، ولی چنین علت و انگیزه‌ای برای استعفا از مجمع وجود ندارد.

مجمع به مذاق روحانی سازگار نیست/ در هشت سال گذشته هیچ‌وقت در جلسات حاضر نشد!

- مجمع به مذاق روحانی سازگار نیست، به همین خاطر حضور او در مجمع خیلی بعید است.

- در این هشت سال روحانی با اینکه یکی از روسای سه‌قوه (اعضای ثابت مجمع تشخیص مصلحت نظام) بود و باید در جلسات مجمع شرکت می‌کرد، ولی هیچ‌وقت به مجمع نیامد.

- حتی زمان رفسنجانی هم که بنده عضو مجمع نبودم، شنیده‌ام که نسبت‌به مجمع بی‌توجه بود.

عضویت حسن روحانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام بعید است

- وقتی او در جلسات مجمع شرکت نمی‌کند، یعنی مجمع را قبول ندارد. حالا اینکه یک‌مرتبه مسئولیت بپذیرد، امر غیرمترقبه‌ای خواهد بود.

- خیلی بعید به‌نظر می‌رسد که بعد از این هم تشریف بیاورد. البته هیچ چیزی در این عالم نشدنی نیست. اما وارد شدن ایشان به مجمع خیلی بعید است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر