کد خبر: 11663
A
در واکنش به خبرسازی برخی رسانه ها؛

مرکزاطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور در واکنش به خبرسازی برخی رسانه ها اطلاعیه ای صادر و تاکید کرد: وزارت کشور فضای بداخلاقی و حاشیه سازی را مضر در انتخابات آینده می داند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران؛ متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است:
به منظور بهره گیری از اقدامات دولت و ایجاد روح امید در جامعه و نشان دادن تلاش مسئولان در رشد و شکوفایی همه جانبه کشور ، وزارت کشور وظیفه خود می داند که اطلاع رسانی شفاف و امید آفرین ِ ‌کارکرد استانداریها و فرمانداری ها را در دستور کار خود قرار دهد.
درپی انتشارخبرخلاف واقع دربرخی رسانه های همسو با ادعای « بسیج امکانات دولت برای روحانی» نکات ذیل جهت تنویر افکار عمومی و مخاطبان رسانه های مذکور اعلام می شود؛
1. دولت یازدهم دولت مستقر و درحال انجام وظیفه قانونی خود می باشد و طبیعتا گزارش عملکرد هرساله خصوصا پایان دوره را امر بدیهی، ضروری، وظیفه اداری و یک تکلیف حکومتی می داند.
2. رهبرمعظم انقلاب اسلامی در دیدار سوم شهریور95 با اعضای هیات دولت فرمودند؛‌ عملکرد دولت و اقدام آن بهترین تبلیغ برای دولت محسوب می شود. توقع این است که رسانه های گروهی در آستانه دهه فجر در تقویت کارکرد نظام و گزارش آن از استانداران و فرمانداران مطالبه گری کنند؛‌ نه اینکه درخواست وزیر کشور برای گزارش به مردم به عنوان ولی نعمتان انقلاب را که یک وظیفه اداری است،‌ امر تبلیغاتی قلمداد کنند.
3. مرحوم فقید سعید؛ آیت الله هاشمی رفسنجانی طی سخنانی در روزهای پایان عمر به صراحت یادآورشدند که اطلاع رسانی در این دولت علیرغم کارهای صورت پذیرفته و عملکرد آن ضعیف می باشد. براستی کدام رسانه ها و کدام ساز و کار اطلاع رسانی،‌ باید اقدامات انجام شده را به عنوان کارکرد نظام بدور از جنجال های سیاسی به مردم گزارش دهد؟
4. دسترسی آسان دوستان منتقد دولت به این ابلاغیه،‌ حکایت از عدم طبقه بندی و محرمانه بودن آن دارد؛‌ همچون موارد دیگری که وزارت کشور طبق روال معمول در مناسبتهای مختلف از جمله هفته دولت و دهه فجر و نظائر آن،‌ به منظور ارائه گزارش و روند پاسخگویی مناسب صادر می کند که جا داشت منتقدین به طور کامل به ابلاغیه توجه می کردند،‌ نه اینکه به استناد برخی از مطالب، آنهم بصورت ناقص، حکم کلی صادر کنند و جنجال رسانه ای هدایت شده ای را به راه بیندازند و تصریح بند 13 ابلاغیه با این عبارت که: (( تاکید می شود که اجرای طرح تعامل رسانه ای نباید تداعی کننده رفتار سیاسی و انتخاباتی استانداریها تلقی گردد)) را بدلیل منافع سیاسی و حزبی بر عقلانیت و انصاف مبتنی بر مصالح ملی غلبه داده و نادیده بگیرند.
5. به منظور بهره گیری از اقدامات دولت و ایجاد روح امید در جامعه و نشان دادن تلاش مسئولان در رشد و شکوفایی همه جانبه کشور، وزارت کشور وظیفه خود می داند که اطلاع رسانی شفاف و امید آفرین ِ ‌کارکرد استانداریها و فرمانداری ها را در دستور کار خود قرار دهد و طبق روال همه دولت های گذشته معاونین سیاسی را بعنوان مس‍وول شورای اطلاع رسانی برای انجام هرچه بهتر این ماموریت انتخاب و برگزیند؛ لذا با قاطعیت و تاکید اجرای آن را از استانداریها در ایام دهه فجر مطالبه می نماید.
6. وزارت کشور خود را امین نظام - دولت - ملت می داند و از تمام توان و قدرت خود در راستای اعتلاء و اقتدار ملی کشور بهره می برد و خود را موظف به اجرای دقیق قانون در برگزاری انتخابات سالم پرشور و با مشارکت حداکثری میداند و این اطمینان را می دهد که رضایت حق تعالی، پایبندی به حفظ خون شهدا و آرمان حضرت امام و منویات مقام معظم رهبری و دفاع از حقوق و صیانت از آراء مردم را در این انتخابات وظیفه قانونی و شرعی خود می داند و فضای بداخلاقی و حاشیه سازی را مضر در انتخابات آینده می داند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر