کد خبر: 11666
A

فرزند ارشد آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: اگر همدردی ملت بزرگ ایران نبود، فقدان آیت الله هاشمی برای خانواده ایشان بسیار سخت می شد.

محسن هاشمی عصر شنبه در آیین گرامیداشت ارتحال یار دیرین امام و رهبری درمصلی امام علی (ع) شهر کرمان برگزار شد، افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسیر زندگی 80 ساله خود، بیش از 65 سال آن را به مبارزه با استکبار گذراند.
وی تصریح کرد: هر زمان که آیت الله هاشمی مورد تعقیب رژیم ستم شاهی قرار می گرفت به شهر خود بر می گشت و موضوعات فرهنگی را پیگیری می کرد.
فرزند ارشد آیت الله هاشمی گفت: وی دو کتاب مهم امیرکبیر و فلسطین را در کنار هم ولایتی های خود به رشته تحریر درآوردند.
محسن هاشمی افزود: علاقه آیت الله هاشمی رفسنجانی به استان کرمان تا قبل از رحلت ایشان ادامه داشت به گونه ای که تا چند روز قبل از فوت، مسئله آب این استان را پیگیری می کردند.
در این مراسم، وزیر دادگستری، امام جمعه و استاندار کرمان، جمعی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، مسئولان کشوری و لشکری و شمار زیادی از مردم حضور داشتند.
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه 19 دی در سن 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت.
پیکر یار دیرین امام و رهبری صبح سه شنبه پس از اقامه نماز توسط رهبر مقام انقلاب اسلامی با حضور گسترده اقشار مختلف مردم و مسئولان از مقابل دانشگاه تهران تشییع و طی آیینی با شکوه در جوار مرقد مطهر امام خمینی (ره) به خاک سپرده شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر