کد خبر: 117803
A

دیروز مقابل سفارت ایران در باکو به نماد سه رنگ پرچم ایران توهین شده است. با استناد به اسناد ویکی‌لیکس می‌توان فهمید که هیچ تجمعی در اطراف سفارت ایران بدون هماهنگی و دخالت مستقیم رژیم باکو انجام نمی‌گیرد.

‌به گزارش سایت دیده بان ایران؛ دیروز مقابل سفارت ایران در باکو به نماد سه رنگ پرچم ایران توهین شده است. با استناد به اسناد ویکی‌لیکس می‌توان فهمید که هیچ تجمعی در اطراف سفارت ایران بدون هماهنگی و دخالت مستقیم رژیم باکو انجام نمی‌گیرد.

در طی چند ماه گذشته اقدامات ضد ایرانی رژیم مستقر در جمهوری باکو و رژیم آنکارا همزمان با جنگ قره باغ افزایش یافته بود  حال آنکه مقامات دولتی در اشتباهی اشتراتژیک از جمهوری باکو حمایت کرده و متوجه فتنه انگیزی دولت آنکارا و اسرائیل نبودند در این روزها هم همزمان با اظهارات گستاخانه مقامات آذربایجان مقامات دولتی و ائمه جمعه بر لزوم همکاری و درنهایت توصیه هایی بسنده کردند. حالا معنی دیپلماسی عزتمندانه را هم فهمیدیم!

اعتراض شدید و پیگیری سفارت ایران در باکو به تعرض به حریم این سفارتخانه

سیدعباس موسوی سفیر ایران در باکو گفت: در پی تعرض و بی احترامی عده‌ای به سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو در نیمه شب گذشته و اعتراض شدید و پیگیری‌های رسمی، پلیس دیپلماتیک و وزارت کشور جمهوری آذربایجان چهار متعرض به سفارت جمهوری اسلامی ایران را شناسایی، بازداشت و بازجویی کرد.

 

سفیر ایران در باکو تاکید کرد که سفارت جمهوری اسلامی ایران در حال پیگیری موضوع تا حصول نتیجه و تنبیه خاطیان است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر