کد خبر: 117846
A

نشریه وابسته به معاونت سیاسی سپاه نوشت: پیام رزمایش اخیر برای سران صهیونیستی این است که جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با هرگونه تحرکات خارجی در محیط پیرامونی خود که ممکن است امنیت ملی و تمامیت ارضی‌اش را خدشه‌دار کند، مماشات نمی‌کند.

به گزارش دیده بان ایران؛ نشریه اخبار داخلی سپاه در شماره امروز خود ضمن اشاره به برگزاری مانور ایران در شمال غربی کشور نوشت: برگزاری رزمایش‌های نظامی ایران در مرزهای شمال غربی کشور به‌طورکلی دارای اهداف مشخص و از قبل برنامه‌ریزی‌شده است. در این زمینه دو هدف کلی قابل‌شناسایی است: نخست، رونمایی از جدیدترین توانمندی‌های قدرت سخت و آخرین دستاوردهای تکنیکی و تاکتیکی در حوزه نظامی و دوم، نمایش قدرت و اقتدار ملی.  در کنار اهداف مذکور، رزمایش‌های اخیر یک پیام بسیار مهم و استراتژیکی برای برخی بازیگران منطقه‌ای و در رأس آن‌ها برای رژیم صهیونیستی دارد. پیام رزمایش اخیر برای سران صهیونیستی این است که جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با هرگونه تحرکات خارجی در محیط پیرامونی خود که ممکن است امنیت ملی و تمامیت ارضی‌اش را خدشه‌دار کند، مماشات نمی‌کند. اینکه رئیس‌جمهور آذربایجان و برخی مقامات دولت باکو و حتی بعضی محافل رسانه‌ای و سیاسی وابسته به دولت ترکیه تلاش می‌کنند تا اهداف اصلی این رزمایش را به آذربایجان و ترکیه ربط دهند، انحراف از اصل ماجرا بوده و عمدتاً باهدف ایجاد کشمکش‌های سیاسی و تنش‌زا بین ایران با باکو و آنکارا است. سیاست تهران در خصوص این دو کشور که بعضاً تحت القائات دیگران مرتکب برخی اشتباهات می‌شوند، کاملاً مشخص بوده و مبتنی بر رعایت حسن هم‌جواری و توسعه مناسبات دوجانبه و مقابله با تهدیدات مشترک است.  از نظر تهران، اظهارات مداخله‌جویانه و تحریک‌آمیز اخیر علی‌اف و پیش‌تر اظهارات ضدایرانی برخی نمایندگان مجلس آذربایجان ناشی از سطحی‌نگری است که عمدتاً از تل‌آویو نشئت می‌گیرد. وقتی جلال اوغلو، رهبر حزب دموکرات آذربایجان، در پاسخ به رزمایش‌های اخیر ایران اعلام می‌کند: «به‌محض آن‌که ایران علیه ما اقدام کند، نیروهای پاکستانی در تهران خواهند بود! ایران باید از چنین اقداماتی اجتناب کند!»، کاملاً معلوم است که رژیم صهیونیستی به‌خوبی پیام رزمایش نظامی اخیر ایران را قبل از برگزاری دریافته است!

در اینکه دولت علی‌اف و اردوغان اهداف بلندمدتی را دنبال می‌کنند، شکی نیست؛ اما این اهداف نباید مخل امنیت و تمامیت ارضی ایران باشد. ایران به‌خوبی می‌داند که روابط خارجی رژیم جعلی با آذربایجان گسترش‌یافته و از مناسبات نظامی به حضور شرکت‌های عمرانی و مخابراتی در بخش‌های تازه آزادشده قرباه‌باغ انجامیده است! رزمایش اخیر پیامی برای تل‌آویو است که استقرار اطلاعاتی و امنیتی در قفقاز جنوبی، دارای مبنای محاسباتی غلطی است. این رژیم نمی‌تواند حضور ایران در مرزهای سرزمین‌های اشغالی را در قفقاز جنوبی، مهندسی معکوس کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر