کد خبر: 120468
A

خبرگزاری آمریکایی بر اساس تحلیل داده‌ها و به نقل از یک مقام ایرانی، از آزادی نفتکش ویتنامی که اخیراً در دریای عمان توسط سپاه پاسداران توقیف شده بود، خبر داد.

به گزارش دیده بان ایران؛ خبرگزاری آمریکایی «آسوشیتد پرس» گزارش داده نفتکش ویتنامی که اخیراً توسط سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران توقیف شده بود، آزاد شد. 

طبق این گزارش، داده‌های تحلیل‌شده توسط آسوشیتدپرس از MarineTraffic.com نشان می‌دهد که این نفتکش با نام Southys موقعیت خود را در نزدیکی بندرعباس ایران ترک کرده و در اوایل روز چهارشنبه به آب‌های بین‌المللی در نزدیکی خلیج عمان رسیده است.

این خبرگزاری مدعی شده، کشتی در آنجا لنگر انداخته، اما هیچ اطلاعاتی در خصوص خدمه آن وجود ندارد.

آسوشیتد پرس همچنین گزارش داده «شاهرخ ناظمی» سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه به این خبرگزاری گفت: این نفتکش شب گذشته پس از انتقال نفت آن، آب‌های ایران را ترک کرد.

این خبرگزاری آمریکایی در ادامه گزارش داده که نتوانسته با مقامات ویتنامی برای اظهارنظر تماس بگیرد، اگرچه مقامات این کشور قبلا اذعان کرده بودند که تلاش کرده‌اند اطلاعات بیشتری در مورد توقیف این نفتکش از ایران به دست آورند. همچنین طبق این گزارش، ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده مستقر در غرب آسیا هم بلافاصله به درخواست برای اظهارنظر پاسخ نداد./ فارس

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر