کد خبر: 12057
A

یک فعال سیاسی اصولگرا: فردی که می‌خواهد رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شود باید مانند هاشمی فراجناحی عمل کند و اعتقادات خود را در زمینه مدیریتی دخیل نکند؛ آیت الله هاشمی مدیریت بی نظیری داشت و رئیس جدید مجمع باید مدیریتی داشته باشد که همه او را قبول داشته باشند و تسلط به مسائل و قوانین را به خوبی بداند و به مجلس آشنایی کامل داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران؛ اسدالله عسگر اولادی در گفت و گویی؛ درباره تعیین رئیس‌مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:بحث جانشینی رئیس مجمع تشخیص مصلحت  در اختیارمقام معظم رهبری است  و ما حق اظهار نظر نداریم، حضرت آقا  دراینباره تصمیم می‌گیرند .

او درباره اینکه چه کسانی  برای این پست مطرح هستند،گفت: حجت الاسلام ناطق نوری ،‌علی اکبر ولایتی  و هاشمی شاهرودی  مطرح هستند،‌البته آقای روحانی را هم مطرح کردند  اما  اکنون  او   رئیس  جمهور است و  نمی تواند دو کار انجام دهد  لذا رئیس مجمع باید اختلافات بین شورای نگهبان  و مجلس  را حل و فصل کند اگر رئیس جمهور بخواهد این کار را انجام دهد  چندان شدنی نیست  اما با این وجود هرچه رهبری صلاح بدانند و تصمیم بگیرند قاطع است.

عسگر اولادی درباره اینکه آیا اسم حداد عادل برای  ریاست  مجمع مطرح شده است ؟گفت: نشنیده‌ام که آقای حداد مطرح باشد.

عضو حزب موتلفه افزود: درباره زمان انتخاب رئیس مجمع از سوی رهبری هیچ اطلاعی ندارم.

عضو اتاق بازرگانی بیان کرد: سنت وجود دارد که نائب رییس و یا دبیر جلسات را در غیاب رئییس مجمع تشخیص اداره کنندة قاعدتا  باید تا زمانی که رهبری رئیس را تعیین کند نائب رییس یا دبیر کل مدیریت را برعهده گیرند تا جلسات برگزار شود.

او در ادامه گفت:اعتقاد کامل دارم  که فردی که می‌خواهد رئیس مجمع  تشخیص مصلحت نظام شود باید  مانند هاشمی فراجناحی عمل کند و اعتقادات خود را در زمینه مدیریتی دخیل نکند؛ آیت الله هاشمی مدیریت بی نظیری داشت و رئیس جدید مجمع باید مدیریتی داشته باشد که همه او را قبول داشته باشند  و تسلط به مسائل و قوانین را به خوبی  بداند و به مجلس آشنایی کامل داشته باشد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر