کد خبر: 121320
A

نیویورک تایمز خبر داده است که "اسرائیل درخواست آمریکا را درباره اینکه حمله به تاسیسات ایران بی فایده است، رد کرده است."

به گزارش دیده بان ایران؛ نیویورک تایمز خبر داده است که "اسرائیل درخواست آمریکا را درباره اینکه حمله به تاسیسات ایران بی فایده است، رد کرده است."

 

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز علیرغم ترور محسن فخری‌زاده از چهره های اصلی برنامه هسته ای ایران و انفجار و خرابکاری‌های متعدد در چهار سایت هسته ای ایران از سوی اسرائیل، مقام های آمریکایی به همتایان اسرائیلی خود گفته اند که حملات مرتب به تاسیسات ایران شاید از نظر تاکتیکی رضایت بخش باشد، اما در نهایت نتیجه معکوس داشته، چرا که ایران تاسیاست خود را سریعتر و پیشرفته تر از قبل بازسازی کرده است.

این روزنامه به نقل از مقام‌های امنیتی اطلاعاتی آمریکا و برخی ناظران برنامه هسته‌ای ایران گفته است تلاش‌های اسرائیل براین اساس ناقض هدف اصلی این کشور است.

نیویورک تایمز نوشته است مقام‌های امنیتی اسرائیل تاکید کرده‌اند که این موضوع سیاست خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای ایران را متوقف نمی‌کند.

در همین حال روز یکشنبه برت مک گرک، مدیر خاورمیانه شورای امنیت ملی آمریکا در کنفرانس امنیتی منامه گفته است : آمریکا از استفاده از زور علیه ایران، در صورت لزوم،  ابایی ندارد.

آقای مک گرک گفت رویکرد آمریکا به بحران هسته ای ایران بر اساس بازدارندگی دیپلماسی و کاهش تنش استوار است و با این فرض تدوین شده که ایران کشوری متخاصم باقی خواهد ماند اما واشنگتن آماده است که در صورت لزوم قاطعانه از نیروی نظامی خود استفاده کند.

این در حالی است که روزنامه نیویورک تایمز نوشته علیرغم موضع‌گیری‌های علنی آمریکا، کاخ سفید در روزهای اخیر تلاش کرده امکان برقراری توافقی موقت با ایران را بررسی کند که براساس آن ایران در مقابل لغو برخی تحریم‌ها، تولید اورانیوم غنی شده و نبدیل آن به سوخت را متوقف کند

منبع: بی بی سی جهانی

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر