کد خبر: 123524
A

اسماعیل دوستی: سابقه دوستی آقای منتجب نیا و کروبی به بیش از ۵۰ سال می‌رسد، درنتیجه اختلافی باهم ندارند و صمیمت بین هر دو برقرار است. به همین دلیل آقای کروبی مشتاق دیدار با آقای منتجب نیا بودند و آقای منتجب نیا هم باعلاقه این دیدار را پذیرفتند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ اسماعیل دوستی فعال سیاسی و عضو حزب اعتماد ملی درباره دیدار کروبی و منتجب نیا جزییاتی را ارائه داد.

متن کامل

  آقای دوستی در دیدار آقای کروبی با ۳ روحانی سرشناس چه موضوعاتی مطرح شد؟

عصر روز یکشنبه دیداری با سید هادی خامنه‌ای، محسن رهامی و رسول منتجب نیا صورت گرفت. این دیدار صمیمانه و دوستانه بود. آقای کروبی مدت زیادی بود که آقای منتجب نیا را ندیده بودند و متأسفانه همسر آقای منتجب نیا دچار کسالت شده بودند. جمعه گذشته که به همراه آقای عباسی فر خدمت آقای کروبی رسیده بودیم، ایشان مشتاق بود که به ملاقات آقای منتجب نیا در منزل وی بروند. با هماهنگی نیروهای امنیتی با این دیدار موافقت شد.

  بعضی افراد می‌گویند آقای کروبی با آقای منتجب نیا بر سر مسائل حزب اعتماد ملی دچار اختلاف شده‌اند. آیا حقیقت دارد؟

این‌طور نیست. نگاه ما به آقای کروبی بالاتر از حزب اعتماد ملی است؛ زیرا شأن ایشان فراتر از چارچوب‌های یک حزب است. نکته دوم این است که سابقه دوستی آقای منتجب نیا و کروبی به بیش از ۵۰ سال می‌رسد، درنتیجه اختلافی باهم ندارند و صمیمت بین هر دو برقرار است. به همین دلیل آقای کروبی مشتاق دیدار با آقای منتجب نیا بودند و آقای منتجب نیا هم باعلاقه این دیدار را پذیرفتند.

  اوضاع جسمانی آقای کروبی چگونه است؟

الحمدالله او سرحال است و مشکل خاصی ندارد؛ البته آقای کروبی اکنون حدود ۸۴ سال سن دارند، بااین‌وجود از وضعیت جسمانی خوب و حافظه قوی مثل گذشته برخوردارند.

  آیا گشایشی در حصر ایجاد شده است؟

نمی‌توانیم بگوییم مشکل حصر حل شده است، ولی گشایش‌هایی صورت گرفته و آزادی‌های فردی ایشان نسبت به قبل بیشتر شده، زیرا به دیدار برخی دوستان خودشان می‌روند و البته به خانواده‌های شهدا نیز سرکشی می‌کنند و جویای احوال آن‌ها می‌شوند، ولی کماکان حصر وجود دارد. بنده امیدوارم این مشکل هر چه زودتر پایان گیرد. آقای کروبی هرچند در حصر به سر می‌بردند، اما به دلیل شخصیت ویژه ایشان که بیش از شش دهه همواره به دنبال کمک به محرومان، جانبازان، خانواده شهدا و اقشار مردم بوده و هستند. ایشان اکنون در حالی در شرایط حصر به سر می‌برند که در دیدارهایشان با افراد از اوضاع اقتصادی می‌پرسند و نگران اوضاع معیشتی مردم هستند. همچنین مرتب از ما درباره سیاست‌هایی که می‌تواند به بهبود امور و فقرزدایی منجر شود سؤال و توصیه می‌کنند که همه به‌ویژه افراد تأثیرگذار به دنبال رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم باشند.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر