کد خبر: 123758
A

ابراهیم رئیسی امروز در ستاد مقابله با کرونا به انتقاد از گرانی دارو پرداخته و گفته « گرانی دارو، به هیچ عنوان قابل قبول نیست». انتقاد های دامنه دار رئیسی از وضعیت موجود نظام سلامت کشور در حالی است که ایشان رئیس جمهور مستقر محسوب می شود و معلوم نیست منظور رئیس دولت از این انتقادها کدام نهاد است؟! او هفته پیش هم درباره گرانی دارو انتقادهای تندی را مطرح کرده و گفته بود «به هیچ عنوان گرانی دارو در ماه های اخیر پذیرفتنی نیست و نباید اتفاق بیفتد! نباید اجازه دهند افراد سوداگر در زمینه گرانی اقلام دارویی فعال شوند».

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ ابراهیم رئیسی امروز در  ستاد مقابله با کرونا به انتقاد از گرانی دارو پرداخته و گفته « گرانی دارو، به هیچ عنوان قابل قبول نیست». انتقاد های دامنه دار رئیسی از وضعیت موجود نظام سلامت کشور در حالی است که ایشان رئیس جمهور مستقر محسوب می شود و معلوم نیست منظور رئیس دولت از این انتقادها کدام نهاد است؟!

او هفته پیش هم درباره  گرانی دارو انتقادهای تندی را مطرح کرده و  گفته بود «به هیچ عنوان گرانی دارو در ماه های اخیر پذیرفتنی نیست و نباید اتفاق بیفتد! نباید اجازه دهند افراد سوداگر در زمینه گرانی اقلام دارویی فعال شوند».

سید ابراهیم رئیسی در جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا، اهمیت مشارکت و همکاری همدلانه آحاد مردم در رعایت اصول بهداشتی به منظور کنترل ویروس کرونا را مورد تاکید قرار داد و گفت: یقین دارم اگر مردم به درستی در جریان خطرات وضعیت کنونی ویروس قرار بگیرند، با رعایت همه جانبه دستورالعمل های بهداشتی و با اعمال کنترل‌ها و محدودیت‌های بیشتر، شرایط مناسبی در کنترل و غلبه بر این بیماری خواهیم داشتم و از مردم می خواهم در این مسیر دولت را یاری کنند.

رئیس جمهور با تاکید بر اطلاع رسانی شفاف و دقیق در زمینه کرونا و تلاش دشمنان برای فضاسازی های منفی در این خصوص، گفت: سخنگوی ستاد ملی کرونا، کمیته اطلاع‌رسانی و صدا و سیما باید روند اطلاع‌رسانی را مدیریت کنند تا مردم به صورت دقیق، شفاف و سریع و از طریق مراجع رسمی در جریان اخبار مربوطه قرار بگیرند.

رئیس جمهور اظهارداشت: برای اختصاص ارز به واردات واکسن کرونا هیچ مشکلی وجود ندارد و واردات واکسن، همزمان با تولید واکسن داخلی سرعت گرفته است و این جزو اولویت‌های دولت است که معاون اول رئیس جمهور با جدیت پیگیری می‌کند و امیدواریم با وارداتی که انجام می شود در زمان کوتاهی شاهد واکسینه شدن درصد زیادی از مردم باشیم.

رئیسی با تاکید بر اینکه کسب و کار مردم در کنار صیانت از سلامت و جان آنان اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: باید مراقب باشیم کسب و کار و اشتغال مردم دچار آسیب نشود و نحوه مدیریت این موضوع بایستی از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا برای آحاد مردم تببین شود.

رئیس جمهور پرهیز از تردد های غیر ضروری و نقش آن در جلوگیری از شیوع ویروس را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: کاهش تردد از جمله مسائل محوری در روند کنترل ویروس است ولذا ترددها باید در 10 روز آینده به شکل محسوس کاهش یابد.

 رئیسی با تاکید بر لزوم رعایت تمامی اصول بهداشتی در مراسم عزاداری و سوگواری ایام محرم، گفت: اعتقاد و باور قلبی داریم که این سوگواری‌ها می‌تواند تاثیر مثبتی در روح و روان جامعه و زندگی مردم داشته باشد اما رعایت اصول بهداشتی در مراسم عزا و سوگواری‌ها امری ضروری است و حفظ و صیانت از جان مردم اولویت دارد.

در این جلسه، کمیته‌ بهداشت و درمان، قرارگاه عملیاتی و کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا گزارشی از روند شیوع ویروس و اقدامات انجام شده برای مقابله با آن و آخرین جمع‌بندی و هماهنگی‌های انجام شده برای مقابله و کنترل جدی موج پنجم کرونا را ارائه کردند و کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی نیز موظف شد، شرایط موجود را برای افکار عمومی تبیین و در این زمینه پیوست فرهنگی و رسانه‌ای را تنظیم کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر