کد خبر: 124162
A

ناصر ایمانی، فعال سیاسی اصولگرا: این احتمال وجود دارد که حذف ارز ترجیحی منجر به اعتراضات مردمی شود و کسی نمی‌تواند این احتمال را انکار کند. حالا چه محدود و چه غیر محدود بالاخره احتمال شکل گیری اعتراضات عمومی در این خصوص وجود دارد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ ناصر ایمانی، فعال سیاسی اصولگرا نیز درباره تبعات اجتماعی  اقتصادی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: «احتمال بروز اعتراضات وجود دارد».

بنابر گزارش گزارش دیده بان ایران؛ این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به وضعیت معیشتی جامعه به نامه نیوز توضیح می‌دهد: «حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی مطرح شده، اما هنوز عملیاتی و اجرا نشده است. شاید حتی تا پایان سال هم اجرا نشود، چون دولت زمان اجرای این کار را مشخص نکرده است. درباره نرخ بنزین هم آقای رئیس جمهور چند روز قبل گفته‌اند که ما هیچ افزایش قیمتی نخواهیم داشت و فقط شکل توزیع تغییر خواهد کرد.»

ایمانی می‌گوید: «واقعیت این است که کشور در شرایط فعلی دچار یک نابرابری از نوع پرداخت یارانه‌ها به مردم است. البته از قبل هم همین طور بوده و سال‌ها است که در کشور این مساله را داریم و به خاطر تورم شدید دو سال گذشته این نابرابری‌ها در توزیعه یارانه که بخشی از آن یارانه حوزه انرژی است بیشتر احساس شده است.»

این فعال سیاسی اصولگرا با تاکید بر اینکه «هر دولتی باید تدبیر عاجلی برای موضوع حامل‌های انرژی و نوع توزیع آن و یارانه آن داشته باشد.» می‌گوید: «هر جراحی اقتصادی در کشور که بخواهد اقتصاد کشور را از این وضعیت رهایی ببخشد توام با ناملایماتی است و سختی‌هایی را به برخی اقشار جامعه تحمیل می‌کند. این احتمال هم وجود دارد که این موضوع منجر به اعتراضات مردمی شود و کسی نمی‌تواند این احتمال را انکار کند. حالا چه محدود و چه غیر محدود بالاخره احتمال شکل گیری اعتراضات عمومی در این خصوص وجود دارد.»

وی ادامه می‌دهد: «البته برخی هم معتقدند که مردم شرایط کشور را درک می‌کنند و احتمال دارد با اقداماتی که دولت به صورت پیشگیرانه می‌خواهد انجام دهد، بتوان از آن جلوگیری کرد.»

ایمانی می‌گوید: «من شخصا در این شرایط چنین تغییراتی را نمی‌پسندم و معتقدم که اگرچه اصل این اقدام ضروریست و باید انجام شود، اما با توجه به تورم بسیار بالای حاکم بر کشور، اوضاع معیشتی مردم و اینکه بر اساس آمار نهاد‌های رسمی بیش از ۶۰ میلیون از جمعیت کشور زیر خط فقر قرار دارند؛ باید جراحی‌ها را در زمینه‌هایی انجام داد که به اقشار محروم و مستضعف کشور کمتر فشار می‌آورد. وقتی که وضعیت تورم و تحریم و معیشت مردم وضعیت بهتری پیدا کند می‌توان آرام آرام دست به جراحی‌های اینچنینی هم زد.»

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر