کد خبر: 125748
A

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در جمع وزیر امور خارجه و مدیران ارشد این وزارت خانه گفت: کسی که مسئولیتی را می‌پذیرد باید قدرت این کار را داشته باشد. اگر کسی قدرت کاری را ندارد، نباید این مسئولیت را بپذیرد و اگر قدرت داشت و پذیرفت باید همه قدرت خود را در این کار عملی کند.

به گزارش دیده بان ایران؛ حسین امیرعبداللهیان که صبح امروز همراه با مدیران ارشد دستگاه دیپلماسی برای تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل در حرم بنیانگذار انقلاب اسلامی حضور یافته بود در سخنانی گفت: پیش از هرچیز ایام خجسته دهه فجر را خدمت حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سیدحسن خمینی تبریک عرض می‌کنم. با همکارانم حسب وظیفه برای تجدید میثاق با آرمان های امام در این محل مقدس حضور پیدا کردیم. 

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در جمع وزیر امور خارجه و مدیران ارشد این وزارت خانه گفت: امروز روز شهادت امام هادی(ع) است و عرض ادب و احترام خدمت این امام همام داریم. در قرآن آیه‌ای در رابطه با داستان حضرت موسی و دختران شعیب وجود دارد. تعبیری را قرآن از سوی یکی از این دختران یاد می‌کند که درس آموز است. می‌فرماید به پدرش که موسی را اجیر کن و به خدمت بگیر که بهترین فرد و قوی و امین است. در فارسی اجیر بار معنایی خوبی ندارد اما همین جا یعنی خدمتکار. اینگونه بحث شده که همکار باید قدرتمند و امین باشد. مولفه قدرت به فراخور زمان تغییر می‌کند؛ گاهی فقط به زور بازو بود الان شاید قوت به فکر باشد. کسی که به عنوان مشاور به کار گرفته می‌شود قدرت فکرش باید بیشتر باشد اما این قدرت در ورزشکار متفاوت است. 

وی ادامه داد: کسی که مسئولیتی را می‌پذیرد باید قدرت این کار را داشته باشد. اگر کسی قدرت کاری را ندارد، نباید این مسئولیت را بپذیرد و اگر قدرت داشت و پذیرفت باید همه قدرت خود را در این کار عملی کند. صفت بعدی امانت است؛ امین هم باید خیرخواه باشد و هم صادق باشد. کسی که در جایگاهی قرار می‌گیرد اگر امین باشد همه انرژی خود را به نفع آن کار استفاده و معطوف می‌کند.

وی افزود: در مقطعی بسیار مهم هستیم و چشم امید جامعه  به قوت و امانت دوستانی است که در حوزه روابط خارجی به دنبال رفع مشکلات هستند. عمق تاثیرگذاری این حوزه و دشمنی دشمنان هم مشخص است و شرق و غرب از آغاز انقلاب اسلامی با این انقلاب دشمنی کرده‌اند که البته سردمدار این دشمنی از ابتدا آمریکا و سردمداران آن بوده است. 

تولیت آستان امام (ره) گفت: همه جامعه باید به مسئولین وزارت امور خارجه و مذاکره کنندگان اعتماد داشته باشند چرا که در این سال‌ها هم قوت به دست آورده‌اند و هم در امانت‌شان کسی شک ندارد.  امام در سال‌های پایانی تعبیر لطیفی داشتند که برای حفظ اسلام باید گاهی آبرو بدهیم؛ اسلام قربانی می‌خواهد و قربانی شدن برایش زیباست. به یکی از مسئولین گفتند مسئولیت نپذیر که وجاهت ملی را از دست می‌دهی و آن مسئول هم گفته بود این وجاهت را برای قبر نمی‌خواهم و باید برای مردم خرج کنم. جایگاه مسئولیت جایگاه تصمیم‌های شجاعانه است. 

وی افزود: جامعه باید به مسئولین اعتماد داشته باشند و این اعتماد وجود دارد. آقای وزیر در مسئولیت‌های قبلی و حال توانمندی‌های خود را نشان داده‌اند و مردم به ایشان اعتماد دارند.

 

منبع: ایلنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر