کد خبر: 126624
A

رئیس کمیسیون صنایع مجلس از کلید خوردن طرح ۲ فوریتی اقتصادی کردن چهره سفارتخانه‌های ایران، در مجلس خبر داد.

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛ عزت‌الله اکبری رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از کلید خوردن طرح اقتصادی کردن سفارتخانه‌های ایران با بیش از ۸۰ امضا در مجلس خبر داد.

وی افزود: این طرح با قید ۲ فوریت تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده تا در نوبت رسیدگی در جلسه علنی قرار گیرد که احتمالا پس از بررسی بودجه در جلسه علنی در دستورکار مجلس قرار گیرد.

رئیس کمیسیون صنایع مجلس ادامه داد: مجلس شورای اسلامی به دنبال این است که طرح مذکور را هر چه سریع‌تر به تصویب برساند تا چهره سفارتخانه‌های ما را اقتصادی کند که هم به نفع منافع ملی و هم به نفع امنیت ملی ماست و اگر چهره سفارتخانه‌ها اقتصادی شود و ایران با همه کشورها کار کند دیگر تحریم‌ها اثرگذار نخواهد بود.

اکبری با تاکید بر اینکه باید چهره سفارتخانه‌های ایران در دنیا تغییر یابد چرا که هم‌اینک سفارتخانه‌های کشورمان هیچ خروجی مفیدی ندارند و از چهره اقتصادی برخوردار نیستند، بیان کرد: کشور ما هم‌اینک ۱۲۰ سفارتخانه و ۲۰ نمایندگی وزارت امور خارجه  در کشورهای دیگر دارد که هر کدام از این سفارتخانه ها اگر بتوانند یک سرمایه‌گذار جذب کنند شرایط  اقتصادی کشور بهتر می‌شود.

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: باید چهره سفیران اقتصادی شود که در صورت تحقق این مهم اقتصاد کشورمان رشد کرده و شاهد حضور محصولات ایرانی در کشورهای دیگر خواهیم بود./تسنیم

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر