کد خبر: 127112
A

سخنگوی پنتاگون در سخنانی اعلام کرد که احتمال دارد روسیه همین امروز تهاجم خود علیه اوکراین را آغاز کند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ جان کربی، سخنگوی پنتاگون روز دوشنبه در گفت‌وگویی با سی ان ان اعلام کرد: ما خیلی وقت پیش گفته بودیم که حمله روسیه می‌تواند در هر روزی اتفاق بیفتد. امروز ممکن است همان روز باشد.

وی افزود: ما به استفاده از تمامی گزینه‌های دیپلماتیک ادامه خواهیم داد.

در این راستا جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز دوشنبه در گفت‌وگویی با ای بی سی نیوز گفته بود: ما طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد پیشروی بیشتر نیروهای روسی به سوی مرز با اوکراین بوده‌ایم. رئیس‌جمهوری بایدن در طول این بحران شفاف ساخته که آماده تعامل دیپلماتیک سطح بالا برای حل‌وفصل این بحران است. وی همچنین به همان اندازه مایل است تا در صورت تهاجم روسیه، متحدان و شرکای‌مان را برای اعمال تحریم‌های سنگین متحد کند.

وی در ادامه عنوان کرده بود که در صورت «خودداری روسیه از حمله به اوکراین» دیدار میان رئیس‌جمهوری جو بایدن و ولادیمیر پوتین امکان‌پذیر است.

سالیوان تصریح کرده بود: بایدن روز گذشته به رئیس‌جمهوری فرانسه گفت درصورتی که پوتین از حمله به اوکراین منصرف شود حاضر به دیدار با وی است.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در ادامه تاکید کرده بود که نیروهای روسیه در حال پیشروی به سوی مرز اوکراین هستند.

اعضای ناتو می‌گویند که روسیه در حال جمع‌آوری هزاران نیرو در نزدیکی مرز با اوکراین در چارچوب «آماده‌سازی برای تهاجم قریب‌الوقوع» به خاک اوکراین است.

دولت روسیه بارها تأکید کرده است که قصد ندارد عملیاتی علیه اوکراین انجام دهد و تمام گزارش‌هایی که از این موضوع صحبت می‌کنند، کذب هستند و هدف از این ادعاها تشدید تنش در منطقه و دامن زدن به لفاظی‌های ضد روسی است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر