کد خبر: 128037
A

یک نماینده پیشن مجلس شورای اسلامی گفت: رفتارهای برخی از نمایندگان مجلس باعث قهر عمیق‌تر مردم با صندوق‌های رأی می‌شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ محمود صادقی درباه اظهارات برخی از نمایندگان مجلس یازدهم نسبت به مردم و این‌که چرا یک نماینده به خودش اجازه می‌دهد با الفاظی مردم را مورد خطاب قرار دهد که موجب خشم آنان شود، گفت: در گذشته به صورت طنز در یکی از نطق‌هایم بیان کردم آیا نمایندگان عصاره فضائل ملت هستند؟ پاسخ دادم این‌ها عصاره فضائل شورای نگهبان هستند؛ در واقع آن سیستمی که شورای نگهبان برای تائید و رد صلاحیت می‌چیند و مضیقه‌هایی که ایجاد می‌کند به طور طبیعی خروجی‌اش یک چنین اشخاصی هستند. 

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حضرت علی در حدیثی چندین علت شکست یک امت اسلامی را مطرح کردند که از آن علت‌ها « َتقدیمِ الاَراذِلِ وَ تَاخیرِ الاَفاضِلِ»  است؛ یعنی به کار گماردن آدم‌های پست و کنار گذاردن انسان‌های فاضل است که نمونه بارزش را ما مشاهده می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: پیش از اینکه نمایندگان مورد سوال قرار گیرند اعضای شورای نگهبان باید مورد سوال قرار گیرند که نتیجه خروجی سیستم شورای نگهبان همین چیزی است که مشاهده می‌کنیم و نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که شورای نگهبان مثلاً به لحاظ این تعابیر بیاید فیلتر رد صلاحیت را تنگ‌تر کند در واقع این خروجی منطقی تصمیم شورای نگهبان است. 

صادقی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر این‌که میزان مشارکت مردم در ۲ انتخابات گذشته در کمترین حد خودش قرار داشت این رفتارها چه تاثیری در کنش سیاسی مردم در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی خواهد داشت، بیان کرد: فکر می‌کنم نتیجه‌ای که افکار عمومی می‌گیرد این است که به درستی در انتخابات سال ۹۸ و سال ۱۴۰۰ رفتار کرد و با این رفتارها قهر مردم عمیق‌تر خواهد شد.

در همین رابطه بخوانید:

دبیر کمیسیون مشترک: منتقدان و مخالفان طرح صیانت «گرگ‌های مجازی و سگ‌های قلاده بلند» هستند

روزنامه جمهوری اسلامی خطاب به نماینده انقلابی مجلس: ادب داشته باشید آقای «ویس کرمی»

ویس‌کرمی: قمار بازان و ول‌انگاران فضای مجازی مخالف ساماندهی فضای مجازی هستند/ مخاطب توییت بنده اصلاً مردم نبوده و نیستند

ویس کرمی: مگر فقط پسر من تغییر رشته داده که حالا این موضوع را منتشر کرده‌اند؟ / تقریبا بیشتر فرزندان هیئت علمی از قانون تغییر رشته فرزندان هیئت علمی استفاده کردند!

نماینده مجلس: رنجاندن مردم انقلابی کشور را حرام می دانم

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر