کد خبر: 128774
A

عضو شورای سیاسی انصارالله یمن درباره مقایسه جنگی که در کشور خودش و اوکراین در جریان است می گوید: آنچه در یمن می‌گذرد نه از لحاظ نظامی، نه از لحاظ انسانی و نه از لحاظ پشتیبانی قابل قیاس با حمله روسیه به اوکراین نیست. ما در یمن برای یک تکه نان در مضیقه هستیم و با پاهای برهنه و شکم‌هایی گرسنه ولی با ایمان به خدا و قدرت سلاحی که تولید خودمان است در برابر متجاوزان ایستاده‌ایم؛ اما در اوکراین اوضاع متفاوت است.

به گزارش دیده بان ایران, خبرگزاری وابسته به دانشگاه آزاد در گفت وگو با محمد البخیتی، عضو شورای سیاسی انصارالله یمن درباره مقایسه جنگی که در کشور خودش و اوکراین در جریان است گفت: آنچه در یمن می‌گذرد نه از لحاظ نظامی، نه از لحاظ انسانی و نه از لحاظ پشتیبانی قابل قیاس با حمله روسیه به اوکراین نیست. ما در یمن برای یک تکه نان در مضیقه هستیم و با پاهای برهنه و شکم‌هایی گرسنه ولی با ایمان به خدا و قدرت سلاحی که تولید خودمان است در برابر متجاوزان ایستاده‌ایم؛ اما در اوکراین اوضاع متفاوت است.

وی افزود: در اوکراین مردم با شکم‌های سیر می‌خوابند و محاصره نیستند. حتی رنگ خون‌شان با رنگ خون ما هم فرق دارد، زیرا اگر کسی از ما شهید شود، هیچ‌جا نمی‌بینند ولی کافی است یک اوکراینی زخمی شود، غربی‌ها با قدرت رسانه بلوا به‌پا می‌کنند و از حقوق بشر دَم می‌زنند و خواهان توقف جنگ می‌شوند.

عضو ارشد انصارالله یمن تأکید کرد: سازمان ملل متحد تاکنون یک قطعنامه علیه سعودی‌های متجاوز صادر نکرده است، اما با نخستین پرتاب موشک‌های روسیه برای صدور قطعنامه علیه مسکو تشکیل جلسه می‌دهد و حتی تلاش می‌کنند رأی وتوی روسیه را دور بزنند.

وی افزود: ما برای رضای خدا و با ایمان به پیروزی نهایی برابر مستکبران، ظالمان و متجاوزان می‌ایستیم و مبارزه می‌کنیم ولی اوکراینی‌ها با نخستین پرتاب موشک، کشورشان را رها و راهی اروپا می‌شوند. آیا آن‌ها که درهای اروپا را باز کردند، حاضرند در برابر حملات ائتلاف سعودی، درهای کشورهایشان را به روی مردم یمن باز کنند؟ مطمئن هستم راضی به این کار نمی‌شوند ولی اگر هم بشوند، پاسخ قاطعی از ملت یمن دریافت خواهند کرد و آن این است که «نه»! ما کشورمان را در برابر عده‌ای زورگو و متجاوز رها نمی‌کنیم و به امید پیروزی بر ظالم به مقاومت خود ادامه می‌دهیم.

عضو شورای سیاسی انصارالله یمن گفت: عملیات نظامی و موشکی انصارالله یمن که در ماه‌های اخیر پرده دیگری از ابعاد آن آشکار شده، در پاسخ به تجاوزات ائتلاف متجاوز سعودی-آمریکایی است. حملات یمن با هدف مقابله با محاصره و سیاست به گرسنگی کشاندن مردم مظلوم یمن انجام می‌شود.

وی افزود: قریب یک ماه است فشار اقتصادی در زمینه افزایش بهای انرژی و سوخت بر ملت محاصره شده یمن افزایش یافته و هر روز شاهد افزایش بهای گازوئیل هستیم. در مقابل ما هم با عملیات نظامی تلاش کرده‌ایم زیرساخت‌های نفتی عربستان از جمله آرامکو و الریاض را هدف قرار دهیم و اعلام کنیم قادر هستیم تهدیدی برای انرژی و نفت سعودی‌ها باشیم.

این مقام ارشد انصارالله یمن تأکید کرد: اگر پیش‌تر به دنبال هدف قرار دادن تأسیسات نظامی بودیم، اکنون و با بُعد اقتصادی و انرژی پیدا کردن فشار ائتلاف متجاوز، ما هم اهداف‌مان را در حملات موشکی و پهپادی به تأسیسات نفتی متمرکز کرده‌ایم. ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در حال تقویت توان موشکی و پهپادی به‌وسیله تأمین و تولید باتری‌های موشک‌ها هستند تا در ادامه عملیات بتوانیم در راستای رفع محاصره مقاومت خود را نشان دهیم.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر