کد خبر: 129012
A

سخنگوی کرملین اعلام کرد که روسیه تنها در صورتی از سلاح هسته‌ای استفاده می‌کند که موجودیت آن تهدید شود. پسکوف در ادامه افزود: بنابراین اگر یک تهدید وجودی برای کشور ما باشد، می‌توان از آن [زرادخانه هسته ای]مطابق با مفهوم ما استفاده کرد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ سخنگوی کرملین اعلام کرد که روسیه تنها در صورتی از سلاح هسته ای استفاده می کند که موجودیت آن تهدید شود.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین در مصاحبه ای با شبکه سی ان ان گفت: ما مفهومی از امنیت داخلی داریم و عمومی است، شما می توانید تمام دلایل استفاده از سلاح های هسته ای را بخوانید.

پسکوف در ادامه افزود: بنابراین اگر یک تهدید وجودی برای کشور ما باشد، می توان از آن [زرادخانه هسته ای] مطابق با مفهوم ما استفاده کرد.

اظهارات سخنگوی کرملین در بحبوحه نگرانی غرب مبنی بر اینکه درگیری میان اوکراین و روسیه ممکن است به یک جنگ هسته ای تبدیل شود. این دغدغه زمانی ایجاد شد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ماه گذشته دستور داد تا نیروهای هسته ای در حالت آماده باش کامل قرار گیرند.

پیش از این نیز پنتاگون در ارزیابی جدید خود که به کنگره ارائه شد، اعلام کرد ولادیمیر پوتین ممکن است در صورت ادامه‌دار شدن مقاومت اوکراین و کاهش توان نظامی متعارف روسیه، غرب را به استفاده از سلاح اتمی تهدید کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر