کد خبر: 130101
A
دیده‌بان ایران:

روزنامه تحت مدیریت «حسین شریعتمداری» از برکناری عمران خان از سمت نخست وزیری پاکستان انتقاد کرد.

به گزارش دیده بان ایران؛ روزنامه کیهان در شماره امروز خود و با انتشار گزارشی مفصل تحت عنوان "خروش میلیونی علیه کودتای آمریکایی پاکستانی‌ها پرچم آمریکا را آتش زدند" درباره برکنار «عمران خان» از سمت نخست وزیری پاکستان نوشت: میلیون‌ها نفر از مردم پاکستان در شهرهای مختلف و در مخالفت با عزل «عمران خان» از قدرت و کودتای پنهان آمریکا در این کشور دست به تظاهراتی زدند که رنگ و بوی ضدآمریکایی داشت. این تظاهرات علاوه‌بر پاکستان در انگلیس نیز برگزار شده است.
شاید بتوان گفت که خشم آمریکا علیه «عمران خان» نخست‌وزیر پاکستان پس از آن بود که او موضعی همگرایانه نسبت به روسیه -که در آغاز جنگ اوکراین به آن سفر کرد- اتخاذ کرد و از محکوم کردن صریح مسکو خودداری ورزید و از دوگانگی غرب انتقاد کرد و شاید مهم‌تر آن‌که اجازه احداث پایگاه‌های نظامی آمریکا در کشورش را نداد؛ لذا آمریکا به مخالفان غربگرای او دستور داد تا او را سرنگون کنند!

این روزنامه در پایان گزارش خودش نوشت:  مجلس ملی پاکستان بیست و سومین نخست‌وزیر این کشور را پس از برکناری عمران خان انتخاب کرد. او پیش از این گفته بود «روابط با آمریکا یک ضرورت است. »در جلسه دیروز پارلمان «شهباز شریف» با کسب 174 رأی رسماً به عنوان نخست‌وزیر جدید انتخاب شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر