کد خبر: 132258
A

عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: فکر نمی‌کنم بحث انتقال پایتخت در مجلس و فضای سیاسی کشور موضوعیت داشته باشد.

به گزارش دیده بان ایران؛ جلال رشیدی کوچی عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی در مورد نحوه نظارت بر اجرای طرح شفافیت قوای سه گانه اظهار کرد: معتقدم نحوه نظارت بر این مصوبات در اصل با نظارت عمومی مردم انجام می شود.

وی ادامه داد: نگرانی از نظارت بر اجرای این طرح بیشتر به جلسات شورا ها برمی گردد، زیرا از تعداد زیادی برخوردار است. مجلس که وضعیت مشخصی دارد و تمام رسانه ها تصمیمات و وقایع مجلس را پوشش می دهند و برای شوراها هم این شوه نظارت عمومی را در نظر گرفته ایم تا هم صدا و سیما و هم رسانه های محلی بتوانند جلسات شورا ها را پوشش دهند.

عضو کمیسیون شورا های مجلس شورای اسلامی گفت: طبق قانون جلسات شورا ها باید علنی و شرایط حضور رسانه های محلی هم در شورا های اسلامی شهر و روستا امکان پذیر باشد، همچنین آرای مصوب خود را باید در سامانه بارگذاری کنند. به طور مثال اگر در موضوعی مصوبه دارند باید مشخص شود کدام یک از اعضا رأی موافق و کدام یک رأی مخالف داشته اند.

رشیدی کوچی با اشاره به موضوع طرح انتقال پایتخت خاطرنشان کرد: فکر نمی‌کنم بحث انتقال پایتخت در مجلس و فضای سیاسی کشور موضوعیت داشته باشد و بنده اقدامی در این خصوص در کمیسیون شوراها ندیده‌ام.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر