کد خبر: 13237
A

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در نخستین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی برای افتتاح چندین پروژه مهم صنعتی و تولیدی، وارد استان البرز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، در جریان سفر رئیس جمهوری به استان البرز که محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز وی را همراهی می کند، قرار است 11 پروژه مهم صنعتی و تولیدی استان البرز به بهره برداری برسد.

رئیس جمهوری 3 پروژه بزرگ صنعتی شامل افتتاح خط تولید فروکتوز، گلوگز و گلوتن ذرت و فاز توسعه ذخیره سازی و نگهداری غلات در سیلو در شهرستان ساوجبلاغ را با حضور مستقیم به بهره برداری می رساند.

این مجتمع با ظرفیت 400هزارتن شامل 15 هزارتن گلوتن ذرت و 70هزار تن گلوکز وشربت و 315هزارتن فروکتز و شربت است. 210 هزار تن ذخیره سازی و نگهداری غلات در سیلو نیز در زمینی به مساحت 4000مترمربع در زیر بنای 21 هزار و 527 متر مربع به بهره برداری رسید. تولید 6 هزارتن انواع بیسکویت، کلوچه و شیرینی های غیر آردی و شکلات نیز از دیگر تولیدات این مجتمع است.

بر اساس این گزارش، برای آماده سازی این پروژه ها 25 هزار و 514 میلیارد ریال اعتبار از سوی بخش خصوصی هزینه شده است.

چند پروژه صنعتی و تولیدی دیگر نیز قرار است همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان البرز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون او، از طریق ویدئو کنفرانس با دستور رئیس جمهوری به بهره برداری برسد.

8 طرح توسعه ای و ایجادی دیگر نیز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون وزیر در دستور کار قرار دارد که در مجموع این طرح ها برای استان البرز 4 هزار و 529 شغل ایجاد می کند.

در این سفر با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت از دو طرح نوین لوازم خانگی و تابلو های برق نیز رونمایی می شود.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر