کد خبر: 132568
A

سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی آخرین برنامه‌های فراکسیون در خصوص انتخابات هیئت رئیسه در اجلاسیه سوم مجلس شورای اسلامی را تشریح کرد.

به گزارش دیده بان ایران؛ ولی اسماعیلی سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی در تشریح آخرین برنامه‌های این فراکسیون برای انتخابات هیئت رئیسه قوه مقننه برای اجلاسیه سوم، گفت: طبق اعلام قبلی از روز گذشته نام‌نویسی برای کاندیداهای انتخابات در بخش‌های مختلف هیئت رئیسه مجلس در فراکسیون آغاز شده است.

وی افزود: کاندیداها می‌توانند تا عصر امروز (دوشنبه دوم خرداد ماه) اسامی خود را به هیئت رئیسه فراکسیون اعلام کنند.

سخنگوی فراکسیون جبهه نیروهای انقلاب درباره سازوکار انتخاب کاندیداهای این فراکسیون برای کرسی‌های هیئت‌ رئیسه مجلس، خاطرنشان کرد: پس از ثبت‌نام از کاندیداها، در جلسه مجمع عمومی فراکسیون رأی‌گیری صورت می‌گیرد و هر فردی که حائز بالاترین آرا شد، به‌عنوان گزینه نهایی فراکسیون به صحن علنی معرفی می‌شود.

اسماعیلی بیان کرد: بر اساس مرام‌نامه فراکسیون اعضایی که نتوانند در مجمع عمومی حائز آرای لازم شوند، نباید در روز رأی‌گیری در صحن علنی پارلمان نیز اعلام کاندیداتوری کنند.

وی با ابراز اینکه طبق برنامه‌ریزی قبلی جلسه مجمع عمومی فراکسیون روز سه‌شنبه (سوم خرداد) برگزار می‌شود، ادامه داد: در این جلسه درباره هریک از گزینه‌ها رأی‌گیری می‌شود و در نهایت نتیجه رأی‌گیری درباره گزینه‌های هیئت رئیسه مجلس مشخص نی‌شود و اسامی نامزدها از سوی فراکسیون جبهه نیروهای انقلاب روز چهارشنبه در اختیار نمایندگان در جلسه علنی مجلس قرار خواهد گرفت.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس درباره اینکه گفته می‌شود فراکسیون انقلاب بیش از ظرفیت‌های 12نفره کرسی‌های هیئت رئیسه مجلس ممکن است گزینه معرفی کند، اظهار کرد: تاکنون در فراکسیون درباره این موضوع تصمیم‌گیری نشده است و بنا بر این است لیست 12نفره به صحن ارائه شود.

وی اضافه کرد: تا کنون الیاس نادران در نامه‌ای برای انتخابات ریاست مجلس شورای اسلامی اعلام کاندیداتوری و محمدباقر قالیباف هم برای حضور در انتخابات ریاست مجلس اعلام آمادگی کرده است.

نماینده گرمی در مجلس بیان کرد: البته برخی از اعضای فراکسیون نیز در بخش‌های دیگر هیئت رئیسه اعلام کاندیداتوری کرده‌اند.

منبع: تسنیم

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر