کد خبر: 132572
A

نماینده ادوار مجلس می گوید: «لاریجانی شانس آورد که در انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 ردصلاحیت شد زیرا رأیی نداشت و مطمئن باشید اگر در انتخابات مجلس شرکت کند و تأییدصلاحیت هم بشود، مردم به او رأی نخواهند داد و اوج بی‌خردی اصلاح‌طلبان است که با او به میدان بیایند».

به گزارش دیده بان ایران؛ ناصر قوامی، نماینده مجلس ششم و فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درباره نحوه عملکرد اصلاح طلبان طی سال های اخیر گفت: «اصلاح‌طلبان دچار اشتباه بزرگی شده‌اند که تصور می‌کنند می‌توانند حیات سیاسی خود را به فردی مانند لاریجانی گره برنند. آنها انگار هنوز نمی‌دانند که ورودشان به انتخابات منوط به تصمیم شورای نگهبان است و پیش از آنکه مسئله ردصلاحیت‌ها حل شود، عملا امکان رقابت آنها وجود ندارد. از طرفی اینکه برخی می‌گویند می‌شود در انتخابات مجلس 1402 بر لاریجانی سرمایه‌گذاری کرد، سخن کاملا نادرستی است زیرا از کِی تا حالا لاریجانی اصلاح‌طلب شده است؟»

او ادامه داد: «لاریجانی شانس آورد که در انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 ردصلاحیت شد زیرا رأیی نداشت و مطمئن باشید اگر در انتخابات مجلس شرکت کند و تأییدصلاحیت هم بشود، مردم به او رأی نخواهند داد و اوج بی‌خردی اصلاح‌طلبان است که با او به میدان بیایند».

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «در شرایط کنونی همه قوا و نهادها یک‌دست است و گویا مطلوب برخی همین هم بوده است. 20سال است که به شخص من اجازه نامزدی در انتخابات مجلس داده نشده است و در تمام این 20سال هیچ وقت حتی یک خط توضیح دقیق هم ندادند که علت ردصلاحیتم چیست و این در حالی است که بر اساس قانون باید مشخصا بگویند که علت چیست در صورتی که همواره یک عنوان کلی عدم التزام عملی به اسلام می‌زنند و تمام و به منی می‌گویند به اسلام التزام عملی ندارم که به عنوان یک روحانی از 17سالگی منبر رفته‌ام و سخنرانی کرده‌ام. می‌دانید چرا من را همیشه ردصلاحیت می‌کنند زیرا می‌دانند که در شهر خودمان رأی دارم».

قوامی در پایان گفت: «من به عنوان کسی که در دوران شاه زندان رفتم و در اوج انقلاب از زندان عادل‌آباد شیراز آزاد شدم و به عنوان کسی که سال‌هاست کار سیاسی کرده‌ام و بالا و پایین سیاست را دیده‌ام، به اصلاح‌طلبان نصیحت می‌کنم که برای ورود به قدرت هر کاری نکنند و اعتبار و سرمایه اصلاح‌طلبی را به بازی نگیرند».

منبع: نامه نیوز

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر