کد خبر: 133058
A

نشست خبری «سخنگوی وزارت خارجه» صبح امروز برگزار شد.

به گزارش دیده بان ایران؛ سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، حادثه دلخراش ریزش ساختمان آبادان و جان باختگان شهروندان آبادانی و همچنین رحلت امام خمینی (ره) را تسلیت گفت و اظهار کرد: سیاست خارجی دولت در حوزه همسایگی با تمرکز خاصی پیگیری می شود که ثمره این تحرکات در سفر روسای کشورها دیده می شود. در سفر آقای رییسی به عمان نزدیک به ۱۳ سند در حوزه های مختلف امضا شد. همچنین روز گذشته رییس جمهور تاجیکستان به تهران را داشتیم که سفر بسیار موفقی بود، ۱۷ سند در حوزه های مختلف بین دو کشور امضا شد لذا کانون توجهی که سیاست خارجی دولت در منطقه در این سفرها قابل رویت هست و ایران نیز این مسیر را ادامه می دهد.

بخش هایی از اظهارنظرهای سخنگوی وزارت خارجه بدین شرح است:

آمریکا تاکنون پاسخ های مورد انتظار درباره پرونده هسته ای را نداده است.

گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی‌ اتمی واقعیت گفت وگوی ایران و آژانس نیست. گزارش آژانس منصفانه نیست و بیم این می رود که فشارهای سیاسی اسرائیل و سایر کنشگرها باعث شده که گزارش آژانس از مسیر فنی به مسیر سیاسی برود.

آنچه میان ایران و آمریکا در حال مذاکره هست موضوعاتی است که مربوط به با باز کردن تمام فشار حداکثری آمریکاست. آنچه ایران از این توافق می خواهد انتفاع قطعی مردم ایران است. میان ایران و آمریکا باید مباحث تضمین ها، افراد، چرخه انتفاع قطعی اقتصاد ایران حل شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر