کد خبر: 133810
A

آیت‌الله سید محمد خامنه‌ای رئیس بنیاد حکمت اسلامی صدرا: آمریکا، فرانسه، آلمان و انگلیس به بن‌بست رسیده‌اند و در حال حاضر فرانسه رو به نابودی است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ آیت‌الله سید محمد خامنه‌ای رئیس بنیاد حکمت اسلامی صدرا و  برادر بزرگتر آیت‌الله سید علی خامنه‌ای رهبر انقلاب است که به عنوان حقوقدادن، مجتهد و استاد دانشگاه هم شناخته می‌شود. تدریس در دانشگاه علامه طباطبایی، دانشکده روابط بین‌الملل و دانشگاه الزهرا و همچنین وکالت پایه یک دادگستری از برنامه‌ها و کارهای علمی ایشان است؛ آیت‌الله محمد خامنه‌ای در سالهای اول انقلاب از تدوین‌کنندگان پیش‌نویس قانون اساسی جمهوری اسلامی و عضو مجلس خبرگان قانون اساسی بوده و همچنین عضویت در دوره اول و دوم مجلس شورای اسلامی را هم در سوابق خود داشته است.

خلاصه گفت‌وگوی ایرنا با آیت‌الله خامنه‌ای را در ذیل بخوانید:

- کسانیکه عنوان می کنند کشور به بن بست رسیده نمی دانند یعنی چی. بن بست یعنی شما راه برگشت ندارید و کاری نمی‌توانید بکنید اما این نظام آمده که به اهداف خود برسد، باید دید دشمنان چه می‌گویند. دشمنان می گویند ایران پدر ما را درآورده است. یک مملکت که حیاط خلوت دشمنان بود اکنون قدرت منطقه شده و حکومت درست کرده است بنابراین ما نه‌تنها به بن بست نرسیده‌ایم بلکه در مسیر رو به جلو هم هستیم.

 

- البته برخی رسانه ها در مواقع انتخابات به مردم کمک نمی‌کنند، درحالی که باید به مردم گفته شود که به قیافه افراد هنگام رای دادن نگاه نکنید، به کسی رای بدهید که به نفع شما باشد چراکه قرار است چهار سال کشور و عزت خود را به دست این فرد بدهید. اما برخی بعد از اینکه رای دادند می‌گویند چرا مملکت خراب شد؟ ببینید به چه کسی رای می‌دهید. آقایی نزد من آمد و گفت مملکت چرا درست نمی شود؟ گفتم به چه کسی رای دادید؟ گفت بنی صدر. گفتم به من نگویید، شما به او رای دادید و از او بپرسید چرا مملکت درست نمی‌شود؟ بنابراین هرکسی بگوید کشور به بن بست رسیده اشتباه می‌کند چراکه این حرف را دشمن بیان کرده است. امروز امریکا، فرانسه، آلمان، انگلیس به بن بست رسیده اند و تلاش مذبوحانه می‌کنند، در حال حاضر فرانسه رو به نابودی است. امریکا اگر فشار صهیونیست ها و قدرت نظامی آنها نبود تا کنون از هم پاشیده بود بنابراین امروز دنیا بر اساس ایدئولوژیک انقلاب اسلامی ایران بهم خورده و از این رو ایران کار بزرگی کرده و در این مسیر نیز پیش می رود.

 

- دولت جدید بر اساس حسن ظن و بر اساس احساس وظیفه آمده است و ممکن است در این برنامه کاری موفق شوند چون حسن نیت داشته و مردم را دوست دارد و می‌خواهد به مردم خدمت کنند اما این کافی نیست و باید منشأ مشکلات را بگیرند، اشخاصی که سابق در کار بودند را نفوذ ندهند، کسی که قبلا این کشتی را سوراخ کرده نباید به کار گرفته شود تا به این ترتیب وضعیت یکدست باشد. امیرالمومنین می‌فرمودند اجازه نمی‌دهم معاویه یک روز هم باشد. به هرحال امیدواریم نتیجه خوب باشد. مردم هم باید وقتی رای می‌دهند دقت کرده و افرادی را انتخاب کنند که نسبت به آنها علاقه مند هستند و خیر مردم را وظیفه خود بدانند. جمهوریت یعنی کار دست مردم است، انقلاب اسلامی می گوید نظام جمهوریت است و باید به رای مردم باشد ولی مردم هم باید آگاه باشند.

 

- تمام جملات حکمت‌آمیز امام مهم است و به عقیده من مهمترین آنها توصیه آنها به تقوا (تقوای رفتاری و سیاسی و افکاری) بود که شاید بتواند با یاد عواقب و پیامدهای واقعی و دشوار آخرتی، آنها را از کارهای خلاف مصلحت امّت و رُکون و پیروی از سیاستهای دشمنان باز بدارد و بگذارند نظام اسلامی به اهداف خود برسد.

 

- هدف از انقلاب به رهبری امام‌خمینی رحمه‌الله علیه بر پایی نظامی اسلامی بود که اهداف اسلام واقعی و ائمه اطهار(ع) را علمی سازد و جامعه‌ای را تشکیل دهد که در آن عدالت و مساوات بین افراد در حقوق طبیعی و قانونی و شرعی آنها برپا و رعایت شود. مقصود از عدالت در اصطلاح قرآنی همان اعطای حقوق واقعی افراد به آنهاست، چه حقوق طبیعی و ذاتی و چه حقوق قانونی و شرعی تا عده‌ای از مردم از رفاه و راحت محروم نباشند و عده‌ای خاص با اشرافیت‌گرایی به انباشت ثروت و رفاه نپردازند و به آن وسیله کسب قدرت اجتماعی و سیاسی نکنند.

 

- متأسفانه در زمان امام خمینی رحمه‌الله علیه افرادی انقلابی‌نما در عین ادعای پیروی از خط امام و انقلاب به اشرافیت روی آوردند و به جبران دوران نکبت و ذلت گذشته خود در پیش از انقلاب، در پی کسب قدرت اجتماعی و سیاسی افتادند و جریان نحس و نامبارکی را از طریق خانواده و اطرافیان خود به وجود آوردند و به دولت و قدرت دست یافتند که بعدها همین جریان منتهی به چندین دولت خائن و خرابکار شد که مجری برنامه و اهداف خصمانه دشمنان خارجی از آب درآمدند و فرهنگ و اقتصاد را خراب و مردم را ناراضی کردند.

 

- در کنار این جریان، عده‌ای هم با ورود به دستگاه عدالت و قضا، از اجرای عدالت در دادگستری که هدف مهم امام و مردم و حتی انقلاب مشروطه بود، دور شدند؛ در آن زمان هم مردم هدف عمده‌ تشکیل عدالتخانه یعنی دادگستری عدل گستر و سالم بود. تا جایی که امر قضا در برخی موارد و در تسویه حساب‌های سیاسی و شخصی گاهی به نقض عدالت و عمل برخلاف قانون صریح و روشن قضا منتهی شد که برخی موارد را عیناً ملاحظه کرده‌ام و قابل انکار نیست. هدف امام خمینی از انقلاب اسلامی، درواقع دور شدن از اشرافیگری و طبقه‌بندی جامعه بود و الگوی ایشان هم نهج‌البلاغه امیرالمؤمنین علیه‌اسلام و بویژه فرمان او به مالک اشتر بود که متأسفانه در بسیاری از موارد برخلاف آن عمل شده و می‌شود و هنوز مردم و ملت طعم شیرین نظام اسلامی و علوی را که وعده داده بودیم نچشیده‌اند که البته امیدواریم در تحولات بعدی و امروزی به برخی از این اهداف نزدیک شویم.

 

 

- امام رحمت‌الله علیه و خط سیاسی و انقلابی ایشان تنها خط حفظ استقلال و عزت ملت و کشور و رسیدن مردم به رفاه، سعادت و رشد و پیشرفت کشور است از این رو دشمن به وسیله ایادی و نوکران داخلی خود که برخی از آنها دولت و قدرت اجرا در دست داشتند، استقلال و عزت ایران را به خطر انداختند و توسط تبلیغات رسانه‌های جهانی خود سعی می‌کردند افکار دیگری را جایگزین کنند و پس از امام به دروغ و به عنوان نزدیکی به شخص امام چیزهایی را رواج می‌دادند، از جمله اینکه نمی‌شود تا ابد با دشمنان غربی رابطه نداشت.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر