کد خبر: 133948
A

جنبش عدالتخواه دانشجویی در واکنش به نشست شورای حکام و طرح قطعنامه علیه پرونده هسته‌ای ایران بیانیه‌‌ای صادر و بر قطع همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکید کرد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ کیهان نوشت؛ جنبش عدالتخواه دانشجویی در واکنش به نشست شورای حکام و طرح قطعنامه علیه پرونده هسته‌ای ایران بیانیه‌‌ای صادر و بر قطع همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکید کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

«امروز درحالی بحث صدور قطعنامه علیه پرونده هسته‌ای ایران، در شورای حکام سازمان بین‌المللی انرژی اتمی مطرح است که در سالیان گذشته بیشترین همکاری‌ها با این سازمان انجام شده و دسترسی‌های فراوانی، به ویژه بعد از توافق برجام داده شده است.

این اقدامات که با هدف اعتماد‌سازی صورت گرفته، نتایج مطلوبی را به همراه نداشته و به ابهام‌زدایی از پرونده هسته‌ای ایران کمکی نکرده است.

این اتفاقات و گزارش‌های آژانس و اعلام مواضع تند مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، آن هم پس از گرفتن امتیازات گسترده در جدیدترین توافق با سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران، نشان‌دهنده آن است که همکاری‌های گسترده و اقدامات داوطلبانه از سوی کشور ما نیز نتوانسته به اصلاح این روند کمکی بکند.

 رویکرد این سازمان نه تنها تغییر نکرده، بلکه آسیب‌های فراوانی همچون درز اطلاعات محرمانه ایران از سوی این سازمان و انجام برخی اقدامات خرابکارانه توسط بازرسان آن با همکاری رژیم صهیونیستی را نیز به دنبال داشته است.

تردیدی در این نیست که آمریکا و کشورهای اروپایی، درصدد صدور قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل علیه برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران هستند؛ و قطعنامه شورای حکام زمینه‌ساز این اقدام است. اما همکاری ما با آژانس، نه تنها جلوی این فرایند را نگرفته بلکه چرخه‌ عمل خصمانه‌ آژانس را تکمیل کرده است و نشان‌دهنده‌ این است که آژانس بازیچه‌ صهیونیسم جهانی و نظام سلطه است.

متاسفانه با گذشت نزدیک به یک سال از عمر دولت سیزدهم، شاهد عدم استفاده مناسب از تجربه تاریخی پرونده هسته‌ای ایران هستیم و صرفا سخن از پاسخ قاطع در برابر این اقدامات گفته می‌شود. 

لذا از مسئولان انتظار می‌رود هنگامی که به سیاسی‌کاری‌ها و ابزار دست دشمنان شدن آژانس واقف هستند، عکس‌العمل مناسبی نشان دهند، سیاست شکست خورده‌ اعتمادسازی را تغییر دهند و به جای آن بی اعتباری این سازمان در عرصه داخلی و بین‌الملل، به خوبی نشان داده شود. 

مسدود کردن به جای محدود کردن دسترسی‌های آژانس از طرق مختلف، می‌تواند کمترین و فوری‌ترین پاسخ ایران باشد و نشان دهد که پاسخ قاطع ایران در حد حرف باقی نخواهد ماند.»

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر