کد خبر: 13406
A

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: آقای پوتین برخی مسائل را به ترامپ آموزش دهد، با وی درباره روابط فرهنگی با جهان اسلام و گفت‌وگوی تمدن‌ها صحبت کند و به وی هشدار دهد که تصمیم‌هایش ممکن است چه خطراتی در پی داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، سید کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در دیدار «ولادیمیر یاکونین‌» رئیس هیأت امنای موسسه تحقیقاتی روسی گفت‌وگوی تمدن‌ها اظهار داشت: احساس ما این است که روابط ایران و روسیه آن حد که باید، توسعه نیافته است، در حالی که می‌توانیم روابطی در سطح بالاتر داشته باشیم.

وی با اشاره به نام این اندیشکده روسی گفت: عنوان اندیشکده شما از این‌ جهت برای من جالب است که ایده گفت‌وگوی تمدن‌ها توسط رئیس‌جمهور وقت ایران مطرح شد و قطعنامه‌ای نیز با همین عنوان در سازمان ملل به ابتکار جمهوری اسلامی ایران تصویب شد.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی تصریح کرد: ایران از هرگونه گفت‌وگو بین تمدن‌ها حمایت می‌کند، به‌ویژه در وضعیت فعلی که عده‌ای جنگ بین تمدن‌ها را تعقیب می‌کنند.

خرازی افزود: با بر سر کار آمدن رئیس‌جمهور جدید در آمریکا و فرمان اجرایی جدید وی برای جلوگیری از سفر اتباع هفت‌ کشور اسلامی به خاک آمریکا می‌توان گفت که گفت‌وگوی تمدن‌ها با خطر روبروست. به همین دلایل است که باید روند این گفت‌وگوها را سرعت دهیم.

وی با بیان اینکه احتمالاً دونالد ترامپ علاقه دارد رابطه‌اش را با روسیه توسعه دهد، گفت: شایسته است آقای پوتین برخی مسائل را به وی آموزش دهد، با وی درباره روابط فرهنگی با جهان اسلام و گفت‌وگوی تمدن‌ها صحبت کند و به ترامپ هشدار دهد که تصمیم‌های وی ممکن است چه خطراتی در پی داشته باشد. در واقع همان‌طور که میخائیل گورباچف به‌ تازگی گفته است، ما در آستانه یک جنگ بین‌المللی قرار گرفته‌ایم و در این شرایط بحث گفتگوی تمدن‌ها، راهبرد درستی است که از درگیری‌ها جلوگیری خواهد کرد.فارس

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر