کد خبر: 13440
A

معاون نخست‌وزیر ترکیه ضمن انتقاد از اقدامات اخیر دونالد ترامپ در زمینه ایجاد محدودیت برای سفر به آمریکا، تصمیم مذکور را به معنی انکار تاریخ این کشور دانست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، ویسی کایناک، معاون نخست وزیر ترکیه با حضور در میز سردبیری خبرگزاری آناتولی در آنکارا در پاسخ به سؤالاتی که بخش‌های آن در مورد اقدامات اخیر دونالد ترامپ برای ایجاد محدودیت در سفر به آمریکا مربوط می شود،  گفت: آمریکا دولتی است که از پناهندگان تشکیل یافته است و با ایجاد این محدودیت ها در اصل تاریخ کشور خود را انکار کرده است.


وی در ادامه گفت: در حال حاضر 3 میلیون پناهجو در ترکیه به سر می برند که اغلب آنان سوری هستند، اما در میان آنها فلسطینی، عراقی، افغان و حتی ارمنی نیز دیده می شود. ما به تمام آنها را به عنوان انسان نگاه، و برای حفظ سلامت، تامین آموزش و ساخت آینده آنان تلاش می کنیم. فرهنگ و تاریخ دیرینه ما انجام این اقدامات را ضروری می سازد.


کایناک درباره سوریه گفت: مذاکرات سوریه در ژنو، باعث افزایش امیدهای ما می‌شود. تا 20 فوریه مذاکرات جامعی برای یافتن راه حلی در این زمینه انجام خواهد شد. عملیات سپر فرات نه تنها مانعی برای مذاکرات ژنو و آستانه محسوب نمی‌شود بلکه در راستای حمایت و پشتیبانی از آن است.

به سیاست‌های تروریست پرور اتحادیه اروپا انتقاد داریم. برای جمهوری ترکیه هیچ چیز مهم تر از کشور و امنیت مردمش نیست. اتحادیه اروپا باید توجه کند که کوتاهی در مبارزه با تروریسم در ترکیه معنایی جز به خطر انداختن امنیت اروپا ندارد. ترکیه در زمینه مبارزه با تروریسم هرگز سستی نخواهد کرد، زیرا این به معنای در خطر انداختن امنیت اروپاست.

در آلمان علاوه مسئله پناهجویان، مشکلات دیگری نیز آنجا داریم. این کشور آغوش خود را به روی تروریست‌های پ.ک.ک، جبهه آزادی بخش خلق انقلابی و دیگر گروه‌هایی برای ترکیه مشکل ایجاد کرده‌اند، گشوده است. دستگاه قضایی آلمان نیز پذیرای مهم ترین عوامل کودتا شده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر