کد خبر: 13502
A
دیدار نمایندگان زن مجلس با کانون ملی زنان بازرگان ایران

یک عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از نشست امروز جمعی از اعضای این فراکسیون با کانون ملی زنان بازرگان ایران خبر داد و گفت که با تشکیل دبیرخانه‌ای بین مجلس و این کانون تعامل طرفین افزایش می‌یابد.

سیده فاطمه ذوالقدر اظهار کرد: اعضاء فراکسیون زنان مجلس امروز با رئیس کانون ملی زنان بازرگان ایران و فعالین زن در حوزه بازرگانی دیدار و گفت‌وگو کردند. این کانون از سال ۱۳۹۱ برای زنان بازرگان تاسیس  شده و رسما کار خود را آغاز کرده و تا کنون در حوزه صنعت، معدن، کشاورزی و توسعه کارآفرینی اقدامات خوبی انجام داده است.

وی افزود: این کانون همچنین اتاق فکری متشکل از آقایان دارد که دغدغه‌های اشتغال بررسی کرده، کسب و کار جدید راه می اندازد و در پی توسعه کارآفرینی برای نسل آینده با اولویت کارافرینی زنان است. این کانون ۱۶ شعبه استانی و بیش از ۶۰۰ عضو دارد و درخواست تعامل با نمایندگان را دارند.

ذوالقدر با اشاره به طرح اهمیت کارآفرینی زنان و استفاده از توانمندی آن‌ها در حوزه اقتصادی تصریح کرد: ما نیازمند مشارکت فعال زنان در حوزه اقتصاد کارآفرینی هستیم و معتقدیم باید معایب و موانع کسب‌وکار برداشته شود و راه‌ برای توسعه کارآفرینی هموار شود. همچنین کمبود منابع مالی از طریق تشکیل تعاونی‌ها و انجام کار مشارکتی قابل حل است و نمایندگان نیز از این اقدام حمایت می‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس از تشکیل دبیرخانه‌ای بین مجلس و کانون ملی زنان بازرگان ایران خبر داد و گفت: قرار است خانم سیده ‌فاطمه حسینی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده این فراکسیون در این دبیرخانه حضور داشته باشد تا تعامل و ارتباط مستمری با این بخش وجود داشته باشد تا بتوانیم راه‌کارهای مفیدی برای کسب‌وکار زنان پیدا کنیم و همچنین درجهت تسهیل قوانین و ایجاد بانک زنان فعال در حوزه کارآفرینی و بازرگانی برای شناسایی زنان این حوزه اقدام کنیم.

به گفته ذوالقدر در پایان این نشست پروانه سلحشوری به عنوان رئیس فراکسیون زنان توضیحاتی را درباره عملکرد این فراکسیون و مصوبات برنامه ششم در حوزه زنان ارائه و تاکید کرد که طرح بازنشستگی ۲۰ ساله زنان یک امر اختیاری است و به معنی دور کردن زنان از صحنه جامعه و اقتصاد نیست.


منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر