کد خبر: 135301
A

وزارت خارجه آمریکا از عدم تمایل آمریکا برای برگزاری دور دیگر مذاکرات با ایران در دوحه خبر داد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ به نقل از المیادین، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا سه‌شنبه‌شب اعلام کرد که واشنگتن اکنون برنامه‌ای برای برگزاری دور جدید مذاکرات با ایران در دوحه ندارد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه مدعی شد که در «هفته‌ها و ماه‌های اخیر ایران بارها مطالباتی را مطرح کرده است که فراتر از چارچوب توافق برجام است».

ند پرایس در ادامه بازی مقصرسازی درباره مذاکرات دوحه و فرافکنی آمریکا علیه ایران ادعا کرد که «تکرار درخواست‌های جدید ایران در مذاکرات، نشان‌دهنده فقدان جدیت است!».

 این در حالی است که روز سه‌شنبه جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در صفحه توئیتر خود خواستار احیای توافق هسته‌ای با ایران شده گفت: هم‌اکنون اگر به‌دنبال عقد توافق هسته‌ای هستیم، باید تصمیمات لازم را اتخاذ کنیم.

بورل تأکید کرد: اگر اکنون تصمیمات مناسبی را اتخاذ نکنیم، ممکن است پنجره فرصت‌ها برای احیای توافق هسته‌ای تنگ‌تر شود.

از سوی دیگر، رابرت مالی، مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای آمریکا در گفت‌وگو با شبکه رادیویی NPR ضمن تکرار اتهامات ساختگی درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت که هنوز برای حل اختلافات هسته‌ای با ایران زمان وجود دارد. او همچنین مدعی شد پیشرفت‌های ایران در حوزه غنی‌سازی شریکان آمریکا را نگران کرده است.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ چند روز پیش هم بلومبرگ به‌نقل از منابعی مدعی شد که مذاکرات رفع تحریم‌های ایران در دوحه پایتخت قطر احتمالاً پس از سفر رئیس‌جمهور آمریکا به منطقه در اواخر ماه جاری میلادی از سر گرفته شود. رسانه های نزدیک  به دولت و خبرگزاری های رسمی داخل ایران هم مدعی ادامه مذاکرات شده بودند که این موضوع با تکذیب خبر توسط مقامات آمریکایی روبرو شد. 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر