کد خبر: 137904
A

عضو جامعه روحانیت مبارز: برجام مشکلات ما را حل نمی‌کند/ مردم باید حوصله کنند

حسین ابراهیمی ضمن اینکه از مردم خواست به دولت کمک کنند تا وضعیت کشور بهبود یابد گفت: نباید تصور کنیم فردای امضای توافق همه‌چیز ارزان می‌شود.

عضو جامعه روحانیت مبارز: برجام مشکلات ما را حل نمی‌کند/ مردم باید حوصله کنند

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ حسین ابراهیمی،  فعال و تحلیلگر سیاسی، درباره این موضوع گفت: «احیای برجام گرچه بخش زیادی از تحریم‌ها را رفع و دست‌وبال مردم را باز می‌کند اما معنایش این نیست از فردای رفع تحریم‌ها همه‌چیز گلستان شود. مردم واقع بین هستند و می‌دانند توقعشان از احیای برجام باید در چه حد باشد. حتما مشکلات زیادی رفع می‌شود این‌طور نیست که تمام چالش‌ها از بین برود».

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «هم مسئولان و هم مردم باید همچنان با صبر و حوصله حرکت کنند. نباید تصور کنیم فردای امضای توافق همه‌چیز ارزان می‌شود. هنوز نیاز به صبر و حوصله داریم تا انشالله به آرامی یک به یک مشکلات حل شود. خداوند هم گفته است که زندگی مردم را تغییر نمی‌دهد مگر به خواست و اراده خود مردم. گلستان‌شدن به دست خود مردم است نه صرفا با رفع تحریم‌ها و همچنان مردم باید در صحنه باشند، به دولت کمک کنند تا وضعیت کشور بهبود یابد».

او در پایان درباره سابقه بدعهدی آمریکا گفت: «من باور دارم باید تضمین‌های لازم از آمریکا گرفته شود. باید از آمریکایی‌ها تضمین‌های بگیریم تا در آینده نتوانند گربه‌رقصانی کنند. وقتی کشوری در یک مذاکرات چندجانبه و مهم پای تعهدی را امضا می‌کند، یعنی تمام ارکان آن کشور متعهد به اجرایش می‌شود و اصلا قابل پذیرش نیست که با تغییر دولت در یک کشور ناگهان زیر تعهدات زده شود. آمریکایی‌ها ثابت کرده‌اند که هر روز به شکلی در می‌آیند. در همین برجام هم مطمئن نیستیم فتنه دیگری راه نیندازند و اعتمادی به آمریکایی‌ها نیست؛ پس لازم است که از آنها تضمین‌های کافی گرفته شود».

منبع: نامه نیوز

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر