کد خبر: 138016
A

رییس‌جمهور می‌گوید: از هر کدام از دست‌اندرکاران مردم بپرسید می‌گوید به مردم خدمت می‌کنم؛ حتی آن‌ها که در کشورهای بیگانه وجود دارند آن‌ها هم مدعی خدمت به مردم هستند، اما خدمت آن‌ها یک خدمت منفعت گرا است؛ خدمت می‌کنند برای اینکه نفع ببرند و در واقع نگاهشان نگاه مادی گرایانه به خدمت است.

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ضمن عرض تسلیت ایام شهادت امام سجاد(ع) در این مراسم اظهار داشت: یاد شهدای عالی قدر به ویژه شهدای دولت شهید رجایی و شهید باهنر را که جلوه خدمت‌گذاری به مردم و ولایت مداری و یک چهره انقلابی خدمت‌گذار بودند را گرامی می‌داریم و قدردان زحمات آن‌ها هستیم.

وی افزود: آمدن و میثاق اعضای دولت با امام راحل(ره) در آغاز هفته دولت این پیام را دارد که دولت میثاق با امام را میثاق با همه خوبی‌ها و ارزش‌ها می‌داند چون امام عبد صالح خدا و دل در گرو خداوند داشتند و تمام وجود ایشان خدمت به مردم بود.
 
رئیس جمهور خاطر نشان کرد: از روح بلند امام(ره) کمک بخواهیم و مدد بجوییم که به اذن پروردگار روح امام(ره) دولت را مدد کند که دولت بتواند خدمت گذار مردم باشد که امروز خدمت به مردم بهترین زمینه قرب به خداوند بعد از انجام واجبات است.
 
رئیسی با بیان اینکه خیلی‌ها امروز در کره زمین مدعی خدمت به مردم هستند، تصریح کرد: از هر کدام از دستاندرکاران مردم بپرسید می‌گوید به مردم خدمت می‌کنم؛ حتی آن‌ها که در کشورهای بیگانه وجود دارند آن‌ها هم مدعی خدمت به مردم هستند، اما خدمت آن‌ها یک خدمت منفعت گرا است؛ خدمت می‌کنند برای اینکه نفع ببرند و در واقع نگاهشان نگاه مادی گرایانه به خدمت است. 
 
وی ادامه داد: یک نوع خدمت هم وجود دارد که از در نوع دوستی است؛ در عالم هم کسانی هستند که از نوع دوستی خدمت می‌کنند که یک نگاه انسان مدارانه است؛ اما آن خدمتی که امام(ره) به ما آموختند خدمت برای خدا بود؛ تمام اقداماتی که انجام می‌شود و گام‌هایی که برداشته می شود نباید به احدی منت گذاشت و فقط باید برا خدا باشد تا قیمت پیدا کند.
 
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امروز آمده‌ایم با امام میثاق ببندیم تا خدمت ما برای خدا باشد، تصریح کرد: این نوع از خدمت به انسان انگیزه می‌دهد؛ نگاه امام(ره) به مردم نگاه تشریفاتی نبود، امام(ره) مردم را باور داشتند و در پرتو خدا باوری خدمت به مردم را زمینه قرب به پروردگار می‌دانستند. 
 
رئیسی با اشاره به اینکه دولت سرلوحه کار خودش را توجه و باور به مردم و مردمی اداره کردن کشور می‌داند، گفت: دولت معتقد است هر کجا به مردم تکیه کند موفق است. 
 
وی دلیل پیروزی در دفاع مقدس را اعتماد امام(ره) به مردم برشمرد و گفت: این کار امام(ره) را باید سرلوحه کار قرار داد.
 
رئیس جمهور افزود: نکته دیگری که در آموخته‌های امام وجود داشت، اجرای عدالت بود؛ امام وقتی که از دین تعریف داشتند معتقد بودند دین برای اجرا کردن است و این تفاوت امام(ره) با دیگر دین شناسان بود، در واقع امام معتقد بود دولت مردان باید برای تحقق دین تلاش کنند.
 
رئیسی با بیان اینکه برخی معتقدند تحقق دین امری دست نیافتنی است، عنوان کرد: اهل بیت عصمت و طهارت وفا، توکل، ایمان به خدا، صبر، ایستادگی در راه هدف و دشمن ستزینی را به ما آموختند که این امور دست یافتی است؛ شخصی مثل حاج قاسم در این مسیر گام بر می‌دارد و برای مردم الگو می‌شود.
 
وی بیان داشت: نکته مهم در این مسئله اجرای عدالت است؛ امام بعد از پیروزی انقلاب هموراه مردم را به اینکه می‌توان عدالت را اجرا کرد دعوت می‌کردند؛ امام خطاب به مجلس و قوه قضائیه و قوه مجریه تاکید داشتند که عدالت را اجرا کنند.
 
رئیس جمهور مسئله عدالت را از محورهای مهم دانست  و افزود: همه دولتمردان باید به تاسی از امام(ره) و رهبر انقلاب عدالت را اجرا کنند؛ نباید اجازه دهیم که از عدالت کوچک ترین تعدی صورت بگیرد. 
 
وی افزود: عدالت باید مد نظر و مورد توجه همه دولتمردان قرار بگیرد، اگر در این مسیر گام برداشته شود، می توان اعتماد مردم را جلب کرد.
 
رئیس جمهور خاطر نشان کرد: من خدا را شاکرم که مردم به بنده و دولت اعتماد کردند؛ امروز اعتماد مردم به دولت و دولتمردان از عنایت‌های خداوند متعال است که شکر نعمت می‌خواهد و این شکر خدمت به مردم است؛ امیدواریم خداوند این سرمایه عظیم را برای ما حفظ و آن را ارتقاء دهد.
 
رئیسی بیان داشت: امیدواریم در این هفته هم عملکرد دولت در سال گذشته برای مردم تبیین شود و ما نیز از دیدگاه‌ها و نقطه نظر نخبگان و منتقدان بهره مند شویم.
 
رئیس جمهور در پایان گفت: نگاه‌ها و نقطه نظر نخبگان و دیگران هم از نعمت‌های خداوند است که ما نگاه‌ها و دیدگاه‌های صاحب نظران، دلسورزان را برای دولت نعمت می‌دانیم و از آن استقبال می کنیم.

منبع: فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر